19 організацій закликають Європейську Комісію опублікувати План дій щодо теплових насосів для Європи з нульовим рівнем викидів

19 організацій закликають Європейську Комісію опублікувати План дій щодо теплових насосів для Європи з нульовим рівнем викидів

25.01.2024 / Новини Daikin

22 січня 2024 року, коаліція з 19 організацій, включаючи галузеві асоціації, неурядові організації, групи споживачів та аналітичні центри, звернулася із терміновим закликом до Президентки Європейської Комісії фон дер Ляєн (von der Leyen).

Несподівана затримка з публікацією Плану дій щодо теплових насосів, спочатку запланована на перший квартал 2024 року, а тепер відкладена на період після виборів в ЄС, ставить під загрозу енергетичний перехід Європи, попереджають вони.

Оскільки на опалення та охолодження припадає 38% викидів CO2 в Європі, теплові насоси відіграватимуть вирішальну роль у досягненні кліматичної нейтральності, а отже, у формуванні економіки з нульовим рівнем викидів, що призведе до створення робочих місць та зростанню  рівня інвестицій.

Йозефен Ванбекелаере (Jozefien Vanbecelaere), керівник відділу з питань ЄС Європейської асоціації теплових насосів, сказав:

"Сектор теплових насосів потребує більш стабільної політики для стимулювання переходу від викопного палива та імпорту енергії до чистого тепла та енергетичної незалежності. Відкладання Плану, який може бути реалізований, є помилкою. Ми закликаємо Комісію опублікувати його сьогодні, щоб Європа повернулася на правильний шлях".

Багато організацій-підписантів зробили свій внесок у розробку "прискорювального" документу (https://www.ehpa.org/news-and-resources/publications/eu-heat-pump-accelerator/), в якому викладені стратегії для прискорення впровадження теплових насосів і який був представлений Комісарці ЄС з питань енергетики Сімсон (Simson) в червні 2023 року, а також на публічних консультаціях Європейської Комісії щодо плану.

Затримка з публікацією Плану дій щодо теплових насосів – незважаючи на значний прогрес і нагальну потребу в пожвавленні продажів теплових насосів, що сповільнюються – спричинює ризик втратити динаміку  і підірвати довгострокову ясність політики, необхідну для заспокоєння споживачів, сектора цієї індустрії і всіх верств суспільства, включаючи найбільш вразливі.

З текстом звернення можна ознайомитись за посиланням: 20240122-Call-to-publish-the-Heat-Pump-Action-Plan-without-further-delay-FINALDownload

: EHPA / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.