Daikin планує виробництво енергозберігаючих опалювальних систем вартістю $295 млн. в Польщі

Daikin планує виробництво енергозберігаючих опалювальних систем вартістю $295 млн. в Польщі

06.07.2022 / Новини Daikin

OSAKA — Відомий японський виробник кліматичної техніки Daikin Industries, в рамках загально-світового тренду в напрямку декарбонізації та відходу від російського викопного палива, витратить понад ¥40 млрд. або $294,9 млн. на будівництво виробничого підприємства в Польщі, що виготовлятиме, починаючи з 2024 року, енергоефективне опалювальне обладнання.

Daikin розраховує на суттєве зміцнення своїх позицій в Європі через заснування виробничого підприємства в Польщі, що є членом NATO.

Компанія Daikin, один із провідних світових виробників систем кондиціювання повітря, оперативно реагує таким чином на стрімке зростання попиту, спричиненого країнами, що дистанціюються наразі від російського викопного палива. Субсидії на декарбонізацію, що пропонуються по всьому світу, також підживлюють цей попит.

Опалювальні системи в Європі переважно використовують енергію, вироблену з викопного палива.

Завод, що буде побудований в Лодзькому воєводстві в центральній Польщі, займатиме трохи більше 110 000 м² та вироблятиме теплові насоси, які використовують електроенергію для стиснення та використання теплоти повітря. Після повного введення в промислову експлуатацію в 2025 році, щорічна виробнича потужність заводу становитиме 400 000 одиниць продукції, тоді як до 2030 року ця цифра має зрости до 1,5 млн. систем.

Республіка Польща сусідить з Україною, яка нещодавно зазнала російського вторгнення. Стикаючись із власними геополітичними ризиками, Польща також є членом Північно-Атлантичного Альянсу NATO. “Після консультацій з експертами, — зазначив один з керівників Daikin, — ми вирішили, що можемо досягти там успіху”.

У Європі 80% систем опалення використовують опалення за принципом спалення в бойлерах викопного палива, наприклад газу та нафти. Низькі початкові витрати роблять ці основні забруднювачі навколишнього середовища та джерела викидів вуглекислого газу CO2 надзвичайно популярними. Теплові насоси можуть зменшити викиди CO2 на 50% або більше, порівняно з опаленням за допомогою спалення викопного палива.

Уряди Європейських країн активно почали впроваджувати субсидії та інші відповідні заходи для стимулювання застосовування теплових насосів з метою сприяння декарбонізації регіону. Велика Британія запровадила систему, що зменшує вартість теплових насосів, включаючи податковий тягар, майже на 70%. Деякі країни заборонили застосування нових бойлерів.

Все більше домогосподарств переходять на теплові насоси, оскільки витрати на введення обладнання в експлуатацію, що, за оцінками фахівців, у три-чотири рази перевищують аналогічні витрати у випадку з бойлером, неухильно знижуються.

Окрім поштовху до декарбонізації, російське вторгнення в Україну змушує все більше країн уникати російського викопного палива. Європа залежала від Росії на 40% природного газу та вугілля та принаймні на 20% нафти.

З огляду на подвійне зосередження Європейських країн на декарбонізації, а також на уникненні залежності від експорту російського викопного палива, використання теплових насосів майже напевно пожвавиться. Очікується, що європейський ринок теплових насосів зросте втричі з 2021 року до понад 3 млн. систем до 2025 року.

Як і у випадку з транспортними засобами, тенденція відходу від викопного палива і переходу на електрику зростає також і на ринку опалення.

Daikin також прагне збільшити виробництво на існуючих заводах у Чехії та Бельгії. Загальні інвестиції компанії, включаючи нову фабрику в Польщі, становитимуть близько ¥50 млрд., а її виробнича потужність у 2025 році становитиме 1 млн. одиниць продукції, що в чотири рази перевищує оцінку 2022 року.

: Daikin Europe N.V. / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.