Daikin презентує 4-етапний план декарбонізації будинків

Daikin презентує 4-етапний план декарбонізації будинків

09.06.2021 / Новини Daikin

Світовий кліматичний лідер Daikin представив практичний посібник з 4-етапного перетворення побутового опалення та кондиціювання повітря в житлових приміщеннях на Європейському континенті на більш екологічне. Мета – зменшення викидів СО2 у житлових будинках шляхом збільшення частки опалювальних та кондиціонерних систем на відновлюваних джерелах енергії до 40% до 2030 року, що відповідає підвищеній цілі скорочення викидів СО2 з 40% до 55% до 2030 року, як передбачено Європейським Кліматичним Регламентом від 21 квітня.

Ключова роль опалювальних систем на відновлюваних джерелах енергії

Більшість житлових будинків все ще опалюються застарілими системами, що часто використовують забруднюючі викопні види палива, такі як вугілля та нафтопродукти. На сьогодні європейський фонд існуючих будівель відповідає приблизно за 36% усіх викидів СО2 в Європейській Унії. У деяких Європейських країнах відновлюване опалення за допомогою теплових насосів стало новим стандартом у новобудовах, тоді як потенціал, що вони пропонують, вимагає більшого обсягу заміни старого обладнання. Це спостереження різко контрастує з підвищеною метою Європейської Унії щодо скорочення викидів CO2 з 40% до 55% до 2030 року в нещодавно підписаному Європейському Кліматичному Регламенті.

Patrick Crombez, генеральний директор з питань опалення та відновлюваних джерел енергії в компанії Daikin зокрема зазначає: ‘Необхідна чітка та доступна стратегія декарбонізації тепла в житлових приміщеннях, тоді як відновлювані технології відіграють важливу роль у досягненні нових цілей, особливо на ринку заміщення застарілого обладнання. Виробник Daikin ухвалив нові амбітні цілі та перебирає на себе лідерство через авторство та публікацію довідника з 4-х етапної трансформації побутового опалення’.

4 етапи декарбонізації опалення в житлових приміщеннях

Основним етапом нового плану є посилення правил використання енергії в нових будівлях. На сьогодні, за оцінками Daikin, теплові насоси вже мають до 50% частки ринку в нових (односімейних) будинках по всій Європі, тому необхідно посилити чинний регламент з метою стандартизації теплових насосів.

Другим кроком є збільшення рівня заміщення застарілого обладнання. Для досягнення цілей Європейського Кліматичного Регламенту рівень заміщення має подвоїтися з 1% до 2% до 2030 року. Збільшуючи коефіцієнт заміщення, старі системи замінюються на більш енергоефективні, що природно призводить до скорочення викидів. Отже, наступним викликом є мотивація громадян Європейської Унії до вибору відновлювальних опалювальних рішень. Сюди входить необхідність роз’яснення в більш широкому масштабі, що системи відновлюваного опалення, такі як теплові насоси, є ефективним, економічним та усталеним рішенням.

Третій крок полягає у припиненні стимулювання викопного палива, тобто політичним колам слід уникати стимулів для викопного палива. Наразі прямі або опосередковані стимулюючі заходи сприяють – за рахунок теплових насосів – використанню бойлерів на рідинному паливі або газі, що робляться дешевшими та доступнішими, і саме тому відновлювані технології також потребують рівних умов. Розрив між сьогоднішніми цінами на електроенергію та газ у багатьох державах-членах занадто високий для забезпечення доступності теплових насосів для всіх громадян Європейської Унії.

Останній крок – зробити відновлюване опалення стандартним підчас заміщення застарілого обладнання. Daikin вважає, що теплові насоси – найкраще рішення. Дійсно, вони все більше здатні до високих коефіцієнтів корисної дії навіть за умов низьких зовнішніх температурах, тому підходять для будь-якого типу будинку чи квартири. Використання відновлюваних джерел енергії для обігріву будинку зменшує споживання забруднюючого викопного палива та викидів CO2.

Необхідність чітких дій

Компанія Daikin поставила собі за мету стати вуглецево нейтральною у глобальному масштабі до 2050 року. Вищезазначені чотири кроки є сьогодні найефективнішим методом декарбонізації тепла в житлових приміщеннях, тому Daikin закликає всіх зацікавлених сторін закатати рукави та приєднатися до руху.

Як галузевий лідер на ринку сталого опалення, Daikin задає поштовх і напрямок руху. ‘Ми в Daikin працюємо щодня задля допомоги у втіленні цих 4 кроків в реальність. Технологія доступна, наші інвестиції всіляко підтримують цей напрямок. Ми переконуємось, що наша спільнота інсталяторів активно приєднується до нашого руху. Теплові насоси – це майбутнє на ринку заміни застарілих котлів, і наш обов’язок – переконати всіх зацікавлених гравців. Усі ознаки вказують на те, що нам потрібно діяти зараз. Слів вже недостатньо – потрібні чіткі дії. Тільки так ми можемо зробити європейський клімат нейтральним до 2050 року’, підсумовує Patrick Crombez.

: ACR NEWS / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.