Daikin стурбований відтермінуванням активного розгортання теплових насосів

Daikin стурбований відтермінуванням активного розгортання теплових насосів

29.09.2023 / Новини Daikin

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ: Британська галузь теплових насосів виступила проти планів уряду країни пом’якшити поетапну відмову від бойлерів, що працюють на викопному паливі, звинувативши її у відсутності амбіцій і підриві довіри збоку бізнесу.

Після заяви прем’єр-міністра Rishi Sunak минулої середи Британська Асоціація Теплових Насосів HPA попередила, що поступова відмова від бойлерів на викопному паливі до 2035 року має стати твердим зобов’язанням, а не ‘амбіцією’, з метою уникнення подальшої шкоди довірі інвесторів, інсталяторів і споживачів.

“Уряд знову відтермінував цільові показники декарбонізації опалення у Великій Британії, і це ризикує завдати шкоди довірі галузевих інвесторів, інсталяторів і споживачів, якщо повторно підтверджена дата завершення застосування бойлерів на викопному паливі не буде посилена твердим зобов’язанням, а не просто амбіційним планом”, зазначила виконавчий директор Асоціації HPA Charlotte Lee.

Асоціація HPA назвала відтермінування як ‘черговий удар по впевненості у тепловій енергетиці збоку державної політики’ після того, як компанії інвестували у виробничі потужності, навчання та інновації для підтримки плану розгортання теплових насосів, викладеному у передвиборчому маніфесті уряду та зобов’язаннях Стратегії Теплозабезпечення Будівель Heat and Buildings Strategy.

Асоціація також заперечує твердженням Rishi Sunak, що багато будинків не підходять для теплових насосів, і також наполягає, що слова прем’єра не підтверджуються останніми результатами польових випробувань теплових насосів, що фінансуються урядом.

Вітаючи підвищення грантів на Програму Модернізації Бойлерів Boiler Upgrade Scheme, HPA закликала уряд вжити невідкладних заходів для збільшення бюджету з метою забезпечення всіх бажаючих встановити тепловий насос скористатися грантом. “Поточний бюджет відтепер буде підтримувати лише 20 000 теплових насосів на рік, що є лише 3% від амбітних 600 000 систем у 2028 році”, йдеться в повідомленні.

Небезпечна гра

Британська Асоціація Інженерних Послуг для Будівель BESA звинуватила уряд у ‘небезпечній грі’ з впевненістю бізнесу.

“Протягом певного часу відчувалося коливання політичної волі і відсутність будь-якого узгодженого плану щодо досягнення цілей вуглецевої нейтральності”, наголошує David Frise, генеральний директор Асоціації BESA.

“Постійні хитання та зміни політики завдають величезної шкоди довірі бізнесу, що значно ускладнює переконання відповідних компаній і ринкових гравців інвестувати в необхідні технології, процеси та навички”, додає Frise.

На думку фахівця, уряд не повинен випускати з уваги той факт, що шлях до вуглецевої нейтральності надзвичайно корисний для бізнесу, і закликав припинити практику урядових оголошень, оскільки інженерний і будівельний сектори мають впевнено планувати свої подальші кроки.

“Я все ще вірю, що ми можемо досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року, але це станеться не через низку урядових заяв, а через інженерні розробки та бізнес інвестиції в технології і талановитих фахівців з метою забезпечення їх ринкової доступності”, підсумовує David Frise.

Спантеличеність місцевих адміністрацій

Fiona Hodgson, виконавчий директор Федерації Роботодавців в Галузі Сантехніки Шотландії та Північної Ірландії SNIPEF, зазначила, що урядові відтермінування матимуть каскадний ефект на низьковуглецеві амбіції децентралізованих адміністрацій, ще більше заплутавши таким чином публічну комунікацію та посилюючи вагання щодо бізнес інвестицій в екологічний перехід до зеленої енергетики.

“Останніми роками сантехнічна та опалювальна галузь Великої Британії старанно переоснащувався та дбайливо підвищувала свою кваліфікацію з метою повної готовності до переходу на зелені технології”, наголошує Hodgson. “І хоча оголошення прем’єра пропонує промисловості та споживачам невелике відтермінування з метою переконання в наявності відповідної компетенції, інфраструктури та економічної ефективності, воно суттєво впливає на багато компаній, що вже здійснили значні екологічні інвестиції”.

“Велика Британія має можливість стати світовим лідером на ринку зелених технологій. Послаблення нашої рішучості ставить під загрозу глобальне становище нашої країни та ігнорує багатий економічний ландшафт, що забезпечують ці ініціативи”, підсумовує Fiona Hodgson.

Негативний вплив на сегмент екологічного опалення

Henk van den Berg, менеджер з продажу побутового обладнання компанії Daikin UK зазначив, що збільшення підтримки за Програмою Модернізації Бойлерів Boiler Upgrade Scheme до £7500 забезпечило відновлюваному опаленню підвищену доступність, але без збільшення загального фінансування багато інсталяцій залишаться неохопленими.

Фахівець також розкритикував триваюче виключення гібридних теплових насосів з Програми Модернізації Бойлерів, описавши гібридні системи як ‘найдешевший і найшвидший спосіб декарбонізації опалення будинку’.

“Відтермінування заборони бойлерів на рідинному паливі або зрідженому газі до 2035 року та повне скасування цільових показників ефективності орендодавця матиме серйозні наслідки в середньотерміновій перспективі”, наголошує van den Berg. “Це зробить досягнення цілей вуглецевої нейтральності до 2050 року набагато важчим і, швидше за все, дорожчим для домогосподарств. Особливо тому, що наш прем’єр-міністр знову відмовився від розгляду податку на електроенергію, все ще віддаючи перевагу викопному паливу з точки зору оподаткування”.

Henk van den Berg стверджує, що уряд явно відмовився від свого зобов’язання встановлювати 600 000 теплових насосів на рік до 2028 року.

“Все це підірве довіру, підірве іноземні інвестиції та матиме значний негативний вплив на зростання ‘зелених’ робочих місць”, підсумовує van den Berg.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.