Daikin закликає до визнання теплового насосу в якості стандарту

Daikin закликає до визнання теплового насосу в якості стандарту

25.10.2021 / Новини Daikin

Німеччина має стати кліматично нейтральною через 24 роки. Мета програми ‘Кліматична Нейтральність 2045’ затверджена, але існує багато думок щодо способів її досягнення. Провідний світовий кліматичний та опалювальний виробник Daikin вимагає від нового федерального уряду чіткої прихильності до теплових насосів як ключової технології переходу на альтернативні джерела енергії.

Volker Weinmann. Daikin ©

Відхід від мантри про технологічну відкритість

“Наш заклик до нового федерального уряду вкрай чіткий: настав час діяти. Ми більше не можемо дозволити собі компромісів на шляху до кліматичної нейтральності, що також включає відхід від мантри про відкритість до технологій, наприклад, коли мова йде про інженерно-технічне оснащення будівель. Технологія теплових насосів є центральною технологією на цій вирішальній фазі трансформації”, попереджає Volker Weinmann, відповідальний за питання стратегії, навколишнього середовища та зв’язків з промисловими  асоціаціями в Daikin Airconditioning Germany.

Кожний наразі встановлений котел на викопному паливі – втрата

У 2020 році в Німеччині було продано близько 623 100 газових обігрівачів, з них майже 70 000 газових неконденсаційних котлів і 553 000 газових конденсаційних. Weinmann наголошує: “Кожен опалювальний котел на викопному паливі, встановлений зараз, є втратою для переходу на альтернативні джерела енергії принаймні на наступні 10-15 років – термін його експлуатації”.

“Такі усталені концепції, як тепловий насос, існують для просування кліматичної нейтральності в усіх сферах діяльності. Тому ми очікуємо кліматичної політики від нового федерального уряду, що рішуче підтримує економіку з точки зору захисту клімату та робить великі кроки вперед замість покладання на застарілі технології”.

З цієї причини компанія Daikin на початку поглиблених перемовин, разом із широким альянсом німецьких компаній Stiftung 2° з усіх ключових секторів економіки, закликала до амбітної міжгалузевої кліматичної політики, що відповідає цілям Паризької угоди про охорону клімату.

Тепловий насос Daikin Altherma 3 H HT був спеціально розроблений для модернізації систем опалення та ефективно працює з температурою теплоносія (води) до 70°C, навіть з існуючими радіаторами.

Дискусія про водень для опалення будівель сповільнюється

Volker Weinmann: “Наразі однак обговорюються інші стійкі рішення, які поки що не готові для ринку. Наприклад, дебати про використання водню: імпортований зелений водень представлений як ідеальне рішення для досягнення цілей кліматичного захисту в сегменті будівель. Ці дебати нас нікуди не ведуть, адже обговорюється доволі дороге рішення, про яке невідомо, коли воно буде доступне на ринку і які міжнародні взаємозалежності можуть виникнути.

Також наводяться абсолютно застарілі аргументи щодо вимог стосовно будівлі, де мають застосовуватися теплові насоси. Використання зеленого водню в областях, що нібито можна зробити кліматично нейтральними іншими способами – і навіть більш енергоефективними, – є нерозумним і, ймовірно, неекономічним”.

Теплові насоси підходять для всіх типів будівель

Теплові насоси наразі підходять для будь-яких типів будівель – від односімейних будинків до комерційних будівель, навіть для немодернізованих старих будівель. Завдяки польовим дослідженням теплових насосів в останні 20 років, Інститут Fraunhofer ISE для Систем Сонячної Енергії демонструє успішне використання теплових насосів в існуючих житлових будинках – як екологічно, так і економічно. Технологія теплових насосів також широко використовується в комерційних будівлях: аптечна мережа dm-drogerie markt опалює більшість із своїх 2000 філій (наявних об’єктів і новобудов) за допомогою теплових насосів VRV екологічно чистим способом.

Найкращий теплогенератор для кліматичної нейтральності

Volker Weinmann: “У енергетичній галузі без викидів CO2 опалення тепловим насосом є найкращим можливим генератором тепла, як з економічної точки зору, так і з міркувань ефективності. Опалювальний тепловий насос виробляє щонайменше 3 кВт-год тепла з 1 кВт-год відновлюваної електроенергії в середньому на рік. Спалювання водню в газових конденсаційних котлах споживає принаймні в чотири рази більше відновлюваної електроенергії, ніж опалення за допомогою теплового насоса.

Аргумент про те, що конденсаційне водневе опалення є більш економічним, ніж опалення тепловим насосом через менші інвестиції, також є помилковим. Кожна тонна CO2, збережена сьогодні, принесе нам більше, ніж завтра, післязавтра або через 20 років. Тому ми вже сьогодні повинні впроваджувати те, що є доступним, і використовувати перевірені технології”.

У травні 2021 року компанія Daikin представила, як можна декарбонізувати опалення в житлових будинках за 4-етапним планом:

: TGA FACHPLANER / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.