Дотепне рішення від Daikin для нафтового бізнесу

Дотепне рішення від Daikin для нафтового бізнесу

29.08.2017 / Новини Daikin

Велика Британія: Система опалення, вентиляції та кондиціювання повітря на сонячній енергії виробництва Daikin забезпечує для бізнес підприємства з Dorset, що віддано ідеї розвитку поновлювальних джерел енергії, низькі експлуатаційні витрати та неперевершений рівень комфорту.

Комбінований проект теплових насосів Daikin Altherma, кондиціонерних рекуператорів VRV IV та вентиляційних систем VAM працює фактично безкоштовно, оскільки системне обладнання живиться переважно завдяки даховим сонячним панелям.

Інсталяція отримала нагороду Установника Року Системи на Поновлювальних Джерелах Енергії у Південно-Західному регіоні країни у поточному році та посіла друге місце у категорії Невеликого Проекту Року. Зазначене рішення було також відібрано до скороченого листу кандидатів на титул Установника Року Системи на Поновлювальних Джерелах Енергії у 2016 році.

Системи обслуговують офіси та автомобільну станцію технічного обслуговування у iштаб-квартирі компанії Anglo American Oil Company та її розподільчому складі у промисловому парку поблизу Poole. Їх було інстальовано перед в’їздом компанії, що займається дистрибуцією спеціалізованих видів палива та мастил, до нових приміщень більш ніж рік тому – та експлуатаційні показники у перші 12 місяців дійсно справляють враження.

Anders Hildebrand, виконавчий директор підприємства, вимагав опалення та кондиціювання повітря у приміщеннях настільки комфортним, ефективним та екологічним, наскільки це було можливо – без втрати або погіршення будь-яких властивостей, типових для проекту сучасної новобудови.

“Я прагнув до рішення, що створило би робоче оточення з високим рівнем продуктивності, тому керування температурою та якість повітря були критичними чинниками. До того ж, мені хотілося максимально використати переваги Програми бритійського уряду щодо Субсидіювання Інсталяцій на “Зеленых” Поновлюваних Джерелах Тепла у приватних будинках RHI”, додає Hildebrand. Програма RHI є податковою пільгою, що пропонується бритійському бізнесу, який застосовує сертифіковане енергоефективне обладнання.

Окрім цього, завдячуючи особистому досвіду в Скандинавії, Anders Hildebrand хотів використати підпідлогове опалення – незвичайні у Великій Британії комерційні будови на сталевому каркасі, – а також уникнути будь-якої необхідності у під’єднанні газової магістралі.

Hildebrand запросив одного з провідних фахівців з поновлюваних енергетичних джерел та основного партнера Daikin, компанію H2ecO, чий технічний директор Mike Stephenson працював з проектувальною командою Daikin для розробки відповідного рішення.

“Ми вирішили залучити виключно обладнання Daikin з метою забезпечення сумісності, але готового рішення для реалізації нашого проекту не було, пояснює Stephenson.

“Офісна частина на двох поверхах площею 342 м² та прилегла автостанція на 189 м² оснащені підпідлоговим опаленням з двома низькотемпературними тепловими насосами Daikin Altherma потужністю 16 КВт, що відповідає вимогам Програми RHI та виконують функцію джерел тепла. Трубне розведення для підпідлогового опалення вбудовано в стандартні перекриття для офісів, а також у бетонну брилу для приміщень автостанції.

“Після нагріву брили, вплив на температуру повітря майже неіснуючий – підчас відкриття ролетних дверей для в’їзду та виїзду автівок”.

Тепловий насос забезпечує також підготовку гігієнічно чистої побутової гарячої води. Тепло передається на підпідлогове опалення та теплообмінник баку побутової гарячої води через гідромодуль у технологічному приміщенні.

Система розроблена таким чином, що підпідлогове опалення забезпечує більш ніж 98% теплових вимог об’єкту, що дозволяє споживачеві претендувати на виплати згідно з умов Програми RHI для більшої частини опалення приміщень та підготовки побутової гарячої води.

“Система Daikin VRV IV з рекуперацією тепла потужністю 8 л.с. забезпечує кондиціювання повітря в офісах, а також за необхідністю оперативне опалення – як наприклад після різдвяного відключення у компанії. Тепло надходить через круглопотокові касети FXFQ-A та квадратні повністю пласкі касети FXZQ-A 600 виробництва Daikin.

“Насправді, система VRV могла забезпечити всі вимоги щодо опалення приміщень, але оскільки рекуператори наразі не відповідають Програмі RHI, саме для цієї цілі їх було відхилено”.

Система VRV відповідно сконфігурована для запобігання ‘конкуренції’ з підпідлоговим опаленням.

Рекуператорний вентиляційний блок VAM постачає чисте повітря до офісних приміщень з мінімільним впливом на температуру внутрішнього повітря.

Всі системні компоненти керуються за допомогою системи управління i-Touch Manager виробництва Daikin.

З метою компенсації якомога більшої частки електричних вимог, було інстальовано сонячну фотовольтаїчну батарею потужністю 30 КВт пік. У перший рік сонячна станція виробила 30,000 КВт/год електрики – приблизно на 20% більше ніж прогнозовано методологією SAP державного стандарту.

Споживання теплової енергії для опалення офісних приміщень та підготовки гігієнічно чистої побутової гарячої води становило 23,990 КВт/год у порівнянні з електроспоживанням на рівні 6,041 КВт/год,, що дорівнювало коефіцієнту ефективності 3.97 та ‘нормальній’ вартості електрики 2.5 пенс/КВт/год виробленої теплової енергії.

“Відновлювальна частка виробленого тепла – приблизно 75%,” зазначає Mike Stephenson. “За непобутового тарифу згідно з RHI, що становить 2.57 пенс/КВт/год, опалення вартуватиме оператору Anglo American Oil Company лише 0.6 пенс/КВт/год на 20 років у випадку купівлі електрики з мережі”.

Для автостанції, споживання теплової енергії становило 17,187 КВт/год у порівнянні з електроспоживанням на рівні 4,192 КВт/год., що дорівнювало коефіцієнту продуктивності 4.01.

“Зважаючи на сонячну фотовольтаїчну генерацію, підприємство Anglo American Oil Company експлуатує свої системи опалення в офісних приміщеннях та автостанції фактично безкоштовно. Оскільки системи споживають лише 10,200 КВт/год від вироблених 30,000 КВт/год, вартість електрики на всьому об’єкті суттєво знижується – з можливістю прибутку від експорту зайвої потужності до Національної Мережі”, підкреслив Stephenson.

Одна з особливостей інсталяції – технічне приміщення, що вміщує гідромодуль, бак побутової гарячої води, розгалужувачі підпідлогового опалення та інвертори для сонячної фотовольтаїчної системи, також забезпечує місце для серверів компанії. З метою запобігання перегріву цієї кімнати з можливим негативним впливом на електронні компоненти, було встановлено інверторну систему кондиціювання повітря типу мульти-спліт виробництва Daikin. Всередині – настінний блок потужністю 3.5 КВт, в той час як зовнішній блок дбайливо розташований поруч з тепловим насосом Daikin Altherma з метою забезпечення певного ступеню рекуперації тепла.

: Cooling Post / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.