Економія газу завдяки тепловому насосу Daikin, відомому також як кондиціонер повітря

Економія газу завдяки тепловому насосу Daikin, відомому також як кондиціонер повітря

10.11.2022 / Новини Daikin

Чому система кондиціювання повітря, наприклад, відомого світового кліматичного виробника Daikin, пропонує реальну альтернативу газовому опаленню в якості розширення існуючої системи опалення приміщень? Про це далі в нашому матеріалі.

Теплові насоси типу повітря-повітря мають великий потенціал для прискорення поступової відмови від викопного палива, економії викидів CO2 і зниження витрат на опалення. На фото: тепловий насос, він же кондиціонер повітря Emura 3 виробництва Daikin, в кольорах чорний матовий, білий матовий і сріблястий матовий. © Daikin

Тепловий насос типу повітря-повітря, він же кондиціонер повітря, є розумним рішенням для опалення приміщень, заснованим на відновлюваних джерелах енергії. Існуючі газові та рідинні опалювальні системи можна ефективно розширити за рахунок теплових насосів, особливо в поєднанні з сучасними системами опалення, тобто тепловий насос може тимчасово доповнити старі газові або рідинні опалювальні системи. Споживання газу можна швидко й легко зменшити за допомогою теплового насоса повітря-повітря.

На що здатні теплові насоси повітря-повітря або кондиціонери повітря?

Теплові насоси типу повітря-повітря ефективно обігрівають, охолоджують і очищують повітря. Системи складаються з внутрішнього та зовнішнього блоків. Системи мультиспліт виробництва Daikin можуть обслуговувати від двох до п’яти внутрішніх блоків. Підчас роботи в режимі опалення теплова енергія відбирається із зовнішнього повітря та передається всередину приміщень через теплообмінник. З 2006 року всі кондиціонери типу спліт компанії Daikin є реверсивними, тобто мають функцію як охолодження, так і обігріву. Режим опалення теплових насосів типу повітря-повітря є найбільш ефективним в перехідний період, а саме восени та навесні.

В дуже холодні зимові дні тепловий насос повітря-повітря є ефективним додатковим рішенням до існуючих систем опалення на газі та мазуті, особливо в поєднанні з сучасними опалювальними системами. Особливо в приміщеннях, де люди проводять багато часу, теплові насоси типу повітря-повітря можуть генерувати тепло надзвичайно гнучко, вибірково і точно.

Енергозбереження – на порядку денному

238136.jpegПриватних осіб, а також промисловість і торгівлю закликають наразі до економії енергії – де це тільки можливо. З початку серпня 2022 року до березня 2023 року споживання природного газу у кожній країні Європейської Унії має бути скорочено на 15%, порівняно з середнім показником за останні п’ять років, – саме це передбачають останні надзвичайні заходи Газового Плану Європейської Унії. За попередніми оцінками авторитетного кліматичного виробника Daikin, побутові кондиціонери, що вже встановлені в житлових і нежитлових будівлях, можуть забезпечити теплову потужність близько 18 ГВт. Лише цей показник дозволяє заощадити приблизно 2,75 млрд. м3 природного газу та приблизно 2,6 млн. тон CO2 одночасно – насправді безпрограшна ситуація. Причина — теплові насоси типу повітря-повітря є стійкими рішеннями для опалення приміщень, що використовують три чверті енергії з повітря та одну чверть електрики як рушійну енергію. Теплові насоси типу повітря-повітря можуть генерувати до 6 кВт·год тепла з 1 кВт·год електроенергії. Таким чином, споживання первинної енергії на один кВт-год значно нижче порівняно з викопним паливом, таким як нафта чи газ.

Ширина внутрішнього блоку теплового насоса, або кондиціонера повітря, Daikin Emura 3 на 10% компактніша за останню модель. © Daikin

Заощаджуйте витрати за допомогою теплових насосів повітря-повітря

Кліматичний виробник Daikin, на прикладі власних розрахунків, демонструє, наскільки високим є потенціал економії за рахунок додаткового використання теплового насоса типу повітря-повітря на додаток до існуючої системи опалення. Розрахунки базуються на окремому будинку для однієї родини із загальною площею для опалення 140 м2. Сценарій 1 передбачає опалення будинку виключно газовим обігрівачем. Таким чином, загальні витрати на електроенергію та газ становлять €5403. У сценарії 2 будинок опалюється на 50% газовим опаленням і на 50% тепловим насосом типу повітря-повітря, де вартість електроенергії та газу становить €4486. Приклад розрахунку показує, що за умов додаткового використання теплового насоса типу повітря-повітря як системи опалення:

  • Потребу в газі можна зменшити вдвічі,
  • Витрати на електроенергію можна скоротити приблизно на 17%,
  • Викиди парникових газів можна скоротити на 22%.

Розрахунки сценаріїв 1 та 2 проводились на основі цін на газ та електроенергію станом на вересень 2022 року (станом на 7 вересня 2022 року).

Легка модернізація існуючі будівлі

На додаток до використання вже встановлених систем, існує прекрасна можливість зручної модернізації парних та мульти сплітів в односімейних, середніх і великих житлових будинках, а також теплових насосів типу повітря-повітря Daikin Sky Air і VRV в нежитлових будівлях, без застосування будь-якої складної гідравлічної системи.

Calculations.jpg

: Daikin Europe N.V. / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.