Прискорення енергетичного переходу за допомогою теплових насосів

Прискорення енергетичного переходу за допомогою теплових насосів

26.02.2024 / Новини Daikin

Зміна клімату, забруднення довкілля та виснаження природних ресурсів – це лише деякі з багатьох викликів, з якими ми стикаємося на шляху до більш сталого майбутнього. У цій перспективі екологічна стійкість є ключовим фактором, а екологічний перехід – це єдиний спосіб протистояти екологічним викликам і сприяти більш сталому життю на нашій планеті.

Зміна клімату підвищила обізнаність про необхідність зміни парадигми в бік стійкіших  моделей виробництва та споживання. Таким чином, з початком екологічного переходу зростає усвідомлення необхідності переходу від лінійної до циркулярної економічної моделі.

Для зменшення впливу на навколишнє середовище та клімат, вкрай важливо впроваджувати модель сталого розвитку, і робити це потрібно за допомогою екологічного переходу. Ця ініціатива досягається за кількома напрямками, і декарбонізація є однією з найважливіших цілей.

Сьогодні близько 75% житлового фонду ЄС є енергоефективним і забруднює навколишнє середовище через викиди від традиційних систем опалення. Це означає, що значна частина використовуваної енергії витрачається даремно. Ці втрати енергії можна звести до мінімуму, вдосконалюючи існуючі будівлі та шукаючи розумні рішення і енергоефективні матеріали при будівництві нових будинків. Більшість систем опалення будівель покладаються на традиційні технології, що працюють на викопних видах палива, таких як природний газ і нафта. Як наслідок, на опалення та гаряче водопостачання припадає великий відсоток загальних викидів парникових газів. У цьому контексті використання нових HVAC-технологій може мати дуже позитивний вплив на декарбонізацію будівельного сектору.

Використання інноваційних систем опалення має фундаментальне значення, оскільки вони можуть допомогти різко скоротити викиди CO2 і протистояти змінам клімату. Теплові насоси знаходяться на передовій інноваційних рішень для опалення, а їх технологія диверсифікована за категоріями, включаючи повітряні, ґрунтові та гібридні теплові насоси. Ці насоси відомі своєю високою ефективністю, вимагають мінімального споживання електроенергії для роботи і використовують тепло навколишнього середовища для забезпечення оптимальних рішень для опалення.

Переваги впровадження теплових насосів для комфорту

Характеристики теплового насоса роблять його ідеальною технологією для будь-якого типу будівель з достатньою поверхнею розподілу тепла для забезпечення комфортної температури в приміщенні, опалення, охолодження, гарячого водопостачання та осушення.

Серед кількох переваг використання теплових насосів однією з найбільш значущих є підвищення енергоефективності, що призводить до економії коштів. Оскільки теплові насоси переміщують тепло, а не виробляють його, теплові насосні системи споживають набагато менше енергії, ніж традиційні системи опалення, що працюють на паливі.

Теплові насоси передають тепло ефективніше, ніж традиційні методи, оскільки вони можуть забезпечити три-чотири кіловати тепла на кожну одиницю спожитої енергії, що відповідає ККД 300% [1]. Крім того, теплові насоси гарантують високу сезонну ефективність, що особливо важливо в перехідні періоди, які не потребують такої кількості опалення, як взимку. Таким чином, використання теплових насосів може призвести до зниження експлуатаційних витрат на системи опалення.

Що стосується впливу на навколишнє середовище, то поступове впровадження теплових насосів зменшить використання викопної енергії в будівельному секторі, тим самим обмежуючи забруднення навколишнього середовища від використання викопного палива.

Теплові насоси працюють на електроенергії, яка може надходити з відновлюваних джерел енергії, а зробити електроенергію екологічно чистою набагато простіше і дешевше, ніж створити екологічно чисте паливо.

Крім того, скорочення викидів парникових газів є ключовим заходом для вирішення проблеми зміни клімату, і теплові насоси можуть допомогти досягти цього, уникаючи використання викопного палива. За оцінками, теплові насоси можуть скоротити глобальні викиди вуглекислого газу щонайменше на 500 мільйонів тонн у 2030 році. [2] З цієї причини вони стають все більш актуальною технологією серед тих, що можуть сприяти екологічному переходу.

Переваги використання теплових насосів для технологічного опалення

Опалювальні технології відіграють важливу роль у процесі декарбонізації нашого житлового фонду, який складається не лише з комерційних та житлових будівель, але й з промислових об’єктів. Технологічне опалення є життєво важливим для майже всіх виробничих процесів, забезпечуючи тепло, необхідне для перетворення основних матеріалів у товари, якими ми користуємося щодня.

Впровадження теплових насосів для технологічних потреб опалення представляє значну можливість у промисловому секторі скоротити викиди CO2, особливо для процесів, що вимагають температури до 100 °C, як у сфері харчових продуктів і напоїв, особливо для м’ясопереробки, пивоваріння та виробництва молочних продуктів. У всіх цих секторах процеси нагрівання, як повідомляється, генерують велику кількість споживання енергії, і для них теплові насоси є актуальною та зручною технологією для зниження споживання енергії та скорочення викидів [3].

Про те, як компанія Daikin забезпечила стале рішення для теплових насосів на заводі AHT, читайте за посиланням.

Заключення

Отже, встановлення теплових насосів може допомогти зменшити витрати та підвищити енергоефективність, а також є найкращим варіантом для значного зменшення вуглецевого сліду та сприяння екологічному переходу, як у житлових/комерційних будівлях, так і на промислових об’єктах. Це чудова модернізація установок опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, що дозволяє підвищити енергоефективність будівель та мінімізувати їхній вплив на навколишнє середовище.

[1] Регламент (ЄС) № 517/2014 Європейського Парламенту та Ради про фторовані парникові гази та скасування Регламенту (ЄС) № 842/2006.

(Regulation (EU) No. 517/2014 of the European Parliament and of the Council on fluorinated greenhouse gases and repealing Regulation (EC) No. 842/2006.)

[2] Публікації IЕА, (2022), Майбутнє теплових насосів [PDF-файл].

(IEA Publications, (2022), The Future of Heat Pump [PDF file])

[3] Heat Roadmap Europe, (2017), Базовий сценарій попиту на опалення та охолодження в будівлях і промисловості в 14 країнах-членах ЄС до 2050 року, [PDF-файл].

(Heat Roadmap Europe, (2017), Baseline scenario of the heating and cooling demand in buildings and industry in the 14 MSs until 2050, [PDF file].)

: Daikin Applied / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.