Ринковий лідер Daikin реагує інвестиціями на прискорення зростання теплових насосів в Європі

Ринковий лідер Daikin реагує інвестиціями на прискорення зростання теплових насосів в Європі

12.11.2021 / Новини Daikin

“Амбітні інвестиції у виробничі потужності та науково-розробницькі дослідження дозволять світовому опалювальному і кліматичному лідеру Daikin Europe зміцнити своє ринкове та секторальне лідерство”, наголошує Patrick Crombez, генеральний менеджер департаменту опалення та відновлюваних джерел енергії в Daikin Europe.

БЕЛЬГІЯ – Провідний континентальний опалювальний важковаговик Daikin Europe вбачає значні зміни на європейському ринку водяних теплових насосів, де, за очікуваннями галузевих фахівців, сукупні середньорічні темпи зростання мають підвищитись з 10% до 20%, що матиме наслідком щорічні інсталяції теплових насосів на рівні 4 мільйонів систем до 2030 року, порівняно з 1 мільйоном у 2021 році. Компанія Daikin Europe відповідає на згаданий вище тренд активним інвестуванням у виробничі та інноваційні потужності, складське господарство та логістику, а також суттєвим підвищенням рівня навчання для монтажників і технарів з обслуговування опалювального обладнання в регіоні EMEA, що охоплює Європу, Близький Схід та Африку. Patrick Crombez зокрема зазначає: “Переведення наших опалювальних систем на теплові насоси являє собою історичну трансформацію до низьковуглецевого опалення, з перевагами для запобігання кліматичним змінам, а також з більш здоровим і безпечним середовищем для життя людини. Ми пишаємося тим, що очолюємо цей рух в Європі”.

Бізнес підрозділ Опалення та Поновлювані Джерела Енергії компанії Daikin Europe швидко розвивається і, як лідер європейського опалювального ринку, випереджає зростання сегменту теплових насосів в Європі.

“Для нас 2021 рік став поворотним моментом для теплових насосів”, зазначає Patrick Crombez. “Споживачі та політики ніколи не прагнули декарбонізувати системи опалення”.

Протягом останнього десятиліття європейський ринок теплових насосів зростав швидкими темпами, з середнім щорічним показником 10% з 2011 до 2020 року, що призвело до очікуваного встановлення 1 мільйона теплових насосів у 2021 році.

У найближчі роки Daikin – відповідно до інших експертів галузі – очікує різкого прискорення впровадження теплових насосів. Очікується, що до 2030 року буде встановлено 4 мільйони теплових насосів щороку, що становить 20% річного зростання.

На цьому етапі 1 з 3 встановлених систем опалення буде тепловим насосом, у порівнянні з 1 з 10 у 2020 році. Хоча цей показник є стрімким зростанням у порівнянні з останніми роками, Daikin Europe вважає це мінімумом для забезпечення переходу до декарбонізованого побутового ринку опалення в Європі.

Patrick Crombez: “З усіх наявних наразі даних зрозуміло, що впровадження теплових насосів цього року досягає точки перелому, і без того потужне зростання цього сегменту буде лише прискорюватися”.

Ключовою рушійною силою зростання теплових насосів стало запровадження законодавства, що регулює нове будівництво у багатьох європейських країнах, починаючи від загальних правил у Франції, таких як RT2012 (що встановлюють новий мінімальний стандарт теплоізоляції житла), до заборони опалювальних котлів на викопному паливі в Нідерландах.

Крім того, стимулюючі заходи у Франції, Німеччині та Італії успішно підвищили привабливість теплових насосів на ринку проектів заміни та реконструкції. У той же час технологія теплових насосів розвивалася з метою перетворення теплових насосів на привабливий варіант: поява високотемпературних теплових насосів означає, що існуючі котли на викопному паливі можна замінити без необхідності оновлення або модифікації існуючих радіаторів.

Daikin Europe інвестує у виробничі потужності та інновації

У найближчі роки лідер опалювального ринку Daikin має намір більш ніж втричі збільшити виробництво опалювальних систем в Європі та очікує, що опалювальний бізнес компанії стане одним із ключових стовпів прибутків Групи Daikin до 2025 року.

Сьогодні 5 з 14 заводів Daikin в регіоні EMEA спеціалізуються на виробництві теплових насосів. Усі теплові насоси Daikin, що продаються в Європі, розробляються та виробляються в Європі, а основні заводи Daikin знаходяться в Німеччині, Бельгії та Чеській Республіці.

Нещодавно оголошений інвестиційний план на наступні 5 років включає значні грошові вкладення в сегмент теплових насосів. Patrick Crombez підкреслює: “Не заглиблюючись в детальних розподіл наших інвестицій, значна частина запланованих €840 млн. для регіону EMEA протягом наступних 5 років буде спрямована на теплові насоси”.

“Це дозволить нам суттєво поглибити наше лідерство на європейському ринку теплових насосів”.

Частина інвестицій спрямована на розширення виробничих потужностей для відповідності попиту. Іншою сферою інвестицій є заплановане будівництво сучасного науково-розробницького комплексу Європейський Центр Розробок EDC у бельгійському місті Ghent, що дозволить Daikin зміцнити своє лідерство в інноваціях і набагато активніше та ширше розвивати теплові насоси. Комплекс EDC являє собою інвестицію в розмірі €140 млн., має працевлаштувати 380 фахівців на місцевому рівні, а також функціонуватиме як глобальний центр Daikin з розробки опалювальних рішень.

Компанія Daikin Europe розширює європейські складські потужності, навчальні програми та логістику постачання продукції з метою підтримки переходу на декарбонізоване опалення.

У 2021 році виробництво теплових насосів Daikin Europe становитиме 1,5 млн. одиниць, охоплюючи побутові, комерційні та промислові водяні системи, вироблені в країнах Європейської Унії.

Наразі компанія обслуговує близько 71 000 поставок на день із своїх 30 складів по всій Європі, і готова масштабувати цей обсяг для відповідності і задоволення попиту.

Patrick Crombez коментує: “У найближчі кілька років ми збільшимо кількість наших складів, що дозволять нам скоротити відстань доставки до наших замовників. Наш інтегрований підхід до управління наявним стоком та складськими потужностями забезпечує нам швидше транспортування з покращеним сервісом та зниженими витратами на логістику”.

І останнє: Daikin Europe пропонує підтримку та навчання для монтажників у 54 навчальних центрах по всій Європі. Тренінгова програма варіюється від початкових курсів з встановлення теплових насосів та технології прямого розширення та поглиблених курсів з усунення технічних проблем та обслуговування нової продції.

Patrick Crombez: “Незважаючи на складні умови через пандемію COVID-19, ми з гордістю повідомляємо, що кількість учнів та стажерів – як онлайн, так і оффлайн – у 2020 році подвоїлася. Наші інвестиції зміцнюють нашу існуючу мережу виробництва та дистрибуції продукції та дозволяють нам з впевненістю та нетерпінням чекати наступного десятиліття”.

Підтримка ‘історичного переходу’

Інвестиції та плани зростання департаменту Опалення та Відновлюваних Джерел Енергії компанії Daikin Europe відповідають його баченню декарбонізації побутового опалення по всій Європі. Оскільки опалення житлових будинків на основі викопного палива є основною причиною викидів парникових газів, ця трансформація дозволить Європі досягти своїх амбітних цілей щодо скорочення викидів до 2030 року.

Patrick Crombez стверджує: “Найближчі роки будуть вирішальними для декарбонізації опалення житлових та
комерційних будівель. Це справді історичний перехід, що сприятиме стабільному кліматичним умовам, безпечнішим і здоровішим будинкам, а також доступнішим рахункам за електроенергію. Ми пишаємося нашими досягненнями і надзвичайно схвильовані стати лідером у цьому переході в Європі”.

: Daikin Europe N.V. / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.