В умовах невизначеності щодо постачання та ціноутворення на природний газ, країни-члени Європейської Унії шукають способи скорочення попиту на газ найближчої зими на 15%. Частково рішення полягає в альтернативних джерелах опалення, таких як використання систем кондиціювання повітря, що вже існують сьогодні. Насправді система кондиціювання повітря є тепловим насосом типу повітря-повітря, здатним обігрівати будівлі надзвичайно ефективно. У випадку будівлі площею 600 м², використання системи кондиціювання повітря в якості теплового насосу типу повітря-повітря для опалення може допомогти заощадити до 112 880 кВт·год природного газу та зменшити витрати на опалення на 25%.
Враховуючи виклики, з якими зараз стикаються країни Європейської Унії, Європейська Комісія розробила Європейський план скорочення попиту на газ (1), рекомендувавши державам-членам добровільно скоротити використання газу на 15% від сьогодні до березня 2023 року. За словами Європейської Комісії, значна економія може бути досягається завдяки способам обігріву та охолодженню домівок і будинків. За експертними оцінками, майже 30% комерційних будівель в Європі все ще опалюються газом (2), а деякі також обладнані системою кондиціювання повітря. Нерідко нажаль немає розуміння, що система кондиціювання повітря – це тепловий насос типу повітря-повітря, що можна використовувати для ефективного та продуктивного опалення приміщень. Будівлі можуть суттєво й негайно зменшити потребу в газі, використовуючи свою систему кондиціювання повітря в режимі опалення, і одночасно знизити загальні витрати.
Розрахунки провідного світового виробника теплових насосів Daikin показують, що використання системи кондиціювання повітря для опалення значно зменшує потребу в природному газі. На прикладі офісної будівлі площею 600 м², мультизональна кондиціонерна система VRV на базі теплового насосу типу повітря-повітря дозволяє зменшити використання природного газу на 112 880 кВт·год порівняно з традиційним опаленням приміщень (3). Крім того, завдяки тепловому насосу підприємства можуть зменшити витрати на електроенергію майже на 30%. Для компанії, яке працює в Бельгії, це означає зниження витрат на опалення з €25 237 до €17 695 на рік (4).
Тепловий насос типу повітря-повітря має внутрішній і зовнішній блоки. Під час роботи в режимі охолодження внутрішній блок забирає тепло зсередини приміщення та передає його зовнішньому блоку, що відводить тепло назовні. Проте, режим роботи можна реверсувати, тобто змінити на обігрів приміщення, використовуючи тепло, що зовнішній блок відбирає від зовнішнього повітря.
Навіть за умов зовнішніх температур значно нижче 0°C, тепловий насос типу повітря-повітря забезпечуватиме ефективний обігрів.
Тепловий насос у чотири рази ефективніший за газову систему, оскільки три чверті енергії, що використовується для опалення, надходить безкоштовно із зовнішнього повітря, а лише чверть споживається на електроенергію.
Подальше скорочення використання енергії
Якщо в будівлі вже встановлений тепловий насос, його можна оптимізувати за допомогою енергозберігаючих систем, які додатково зменшать рахунок за електроенергію. Інтелектуальні хмарні системи, як то хмарний сервіс Cloud Service від компанії Daikin, надають клієнтам доступ до інструментів, що не лише виявляють надмірне споживання енергії в різних частинах їхніх будинків, а й також дозволяють їм діяти швидко та втручатися у разі необхідності.
Теплові насоси позитивно впливають на рахунок за електроенергію, водночас сприяючи зниженню попиту на газ. Провідні виробники теплових насосів, такі як Daikin, пропонують спеціалізовані рішення для офісів, готелів, роздрібної торгівлі та зелених будівель, і вони також можуть покрити від 48% до 70% енергії, споживаної будівлею, за рахунок відновлюваної енергії, суттєво зменшуючи її вуглецевий слід.
Як провідний виробник теплових насосів, компанія Daikin підтримує європейський енергетичний перехід за допомогою різноманітних теплових насосів, розроблених і виготовлених у Європі. Завдяки своєму Екологічному Баченню 2050 світовий опалювальний гігант прагне стати вуглецево нейтральним упродовж повного ланцюжка створення вартості та експлуатаційного циклу своєї продукції та технологічних рішень до 2050 року. Завдяки мережі локальних експертів, Daikin допоможе своїм клієнтам декарбонізувати будівлі та створити здорове середовище для майбутніх поколінь.