Брак інженерів може загальмувати перехід на теплові насоси

Брак інженерів може загальмувати перехід на теплові насоси

ФІНЛЯНДІЯ: Торгівельні асоціації Фінляндії поскаржилися на брак технічних фахівців з теплових насосів, а також абсолютно неадекватну підготовку фахівців, що не відповідає потребам галузі.

Фінляндії, як і багатьом іншим країнам, не вистачає інженерів з теплових насосів на ринку, де у 2022 році було продано 196 000 систем, що на 50% більше, ніж у попередньому році. За даними Фінської Холодильної Асоціації SKLL (FREA) та Спілки Теплових Насосів SULPU, попит наразі підвищується завдяки зростанню цін на енергоносії та, у довгостроковій перспективі, зеленому переходу та прагненню до вуглецевої нейтральності в Фінляндії.

Асоціації наполягають на недостатності доступного навчання з метою задоволення постійно зростаючої потреби в експертах з теплових насосів.

“Взагалі не існує освіти інженерного рівня, і в жодному університеті прикладних наук, університеті або коледжі, не існує можливості вивчення холодильної техніки або технології теплових насосів як другорядного фаху, не кажучи вже про спеціалізацію для набуття статусу експерта в цих технологіях”, повідомляє Асоціація SKLL на своєму веб-сайті.

“Якщо не зробити це оперативно, не вистачить експертів для задоволення постійно зростаючого попиту на теплові насоси. Галузь потребує кваліфікованих працівників, від інсталяторів до дизайнерів і тих, хто відповідає за проекти”, наголошує Pauli Tarna, генеральний директор SKLL. “Цю справу не можна покладати виключно на відповідальність окремих навчальних закладів, і наразі потрібні більш рішучі заходи, а також участь і прихильність уряду”.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.