Daikin об’єднує зусилля промисловості для сприяння оновленню будівельного фонду та підвищення енергоефективності в країнах Центральної та Східної Європи

Daikin об’єднує зусилля промисловості для сприяння оновленню будівельного фонду та підвищення енергоефективності в країнах Центральної та Східної Європи

СЛОВАЧЧИНА – Дві третини з 43,6 млн. одно- та багатоквартирних будинків у країнах Центральної та Східної Європи старше 30 років, тобто збудовані до 1989 року – згідно з даними Департаменту Нагляду за Будівельним Фондом Країн Європейської Унії EU Building Stock Observatory – і є значною мірою неефективними. Громадяни та споживачі страждають від високих рахунків за електроенергію, низького комфорту життя, сильного забруднення повітря та залежності від викопного палива вище середнього по Європейській Унії.

Підписанти бізнес-меморандуму в Словаччині: зліва направо: Krisztián Mészáros, старший віце-президент, регіон Центральна та Східна Європа, VELUX / Adam Jedrzejczak, регіональний президент, регіон Східна Європа, DANFOSS / Radek Bedrna, керуючий директор, Східна Європа та Близький Схід, KNAUF INSULATION / Tanja Banay, генеральний директор стратегічного бізнес-підрозділу комерційних кліматичних систем, регіон Центральна та Східна Європа, DAIKIN Central Europe / Tomáš Rosák, генеральний директор Східна Європа, SAINT-GOBAIN / Andrzej Kielar, керуючий директор, Центральна та Східна Європа, ROCKWOOL / Eran Görgen, генеральний директор, Східна Європа, SIGNIFY

Для вирішення цих нагальних проблем, провідний глобальний кліматичний гігант DAIKIN, разом з іншими лідерами в галузі реконструкції будівель DANFOSS, KNAUF INSULATION, ROCKWOOL, SAINT-GOBAIN, SIGNIFY і VELUX, підписали меморандум на Форумі Енергоефективності Центральної та Східної Європи C4E Forum у Словаччині. Підписанти зобов’язуються працювати разом і вживати систематичних і ефективних заходів для підвищення ролі модернізації будівель та енергоефективності в дискусіях про державну політику в країнах Центральної та Східної Європи.

Присутність згаданих вище компаній у Центральній та Східній Європі налічує понад 42 000 співробітників і 100 виробничих потужностей. Відомі ринкові гравці мають намір зосередитися на більш систематичній та ефективній участі в національних дебатах щодо публічної політики, а також на перетворенні реконструкції будівель на свій пріоритетний напрямок. Громадяни та інституції потребують ухвали національними урядами державної політики, яка би допомогла їм подолати низку перешкод на шляху реконструкції їхніх будівель і зробила би вагомий внесок у загальне благо чистого повітря, громадського здоров’я і добробуту, енергетичної безпеки та декарбонізації. Реконструкція будівель може забезпечити здоровіші, ефективніші та дешевші в експлуатації помешкання, а також чистіше повітря та покращену енергетичну безпеку країн Центральної та Східної Європи. Крім того, модернізація будівель уже сьогодні забезпечує сотні тисяч робочих місць на Європейському континенті.

Промисловість підтверджує також ці твердження експертними дослідженнями: за даними Європейського Інституту Ефективності Будівель BPIE, лише ізоляція житлових будинків може заощадити в середньому 44% споживаної енергії та 46% природного газу. Асоціація EuroWindoor виявила, що заміна вікон може призвести до потенційної додаткової економії енергії до 15% від загальної потреби в опаленні. Дослідження Барометр Здорового Помешкання 2022 року Healthy Homes Barometer 2022 доводить, що кожний третій європеєць страждає принаймні від однієї з перешкод здоровому мікроклімату в приміщенні, таких як вільгість, цвіль, темрява, холод або надмірний шум. Відповідно до моделі EPEE HFC Outlook, розробленої фаховим консультантом з екологічних питань Gluckman Consulting, теплові насоси мають потенціал для запобігання викидам понад 600 млн. тон CO2 у європейському будівельному фонді. Консалтинговий оператор Ecofys підрахував, що інженерні системи будівель, як то вимірювання, регулювання температури та балансування систем опалення, охолодження та гарячого водопостачання, мають потенціал для економії енергії до 30%. Зрештою, переведення освітлення на енергозберігаючі світлодіоди зменшує річні викиди на 19 млн. тон CO2 і витрати на енергію на €16,4 млрд. в країнах Центральної та Східної Європи, як зазначає модель енергетичного переходу Green Switch.

Регіональні бізнес-лідери зобов’язуються підвищувати рівень реновації будівель та енергоефективності, забезпечуючи тим самим необхідні особисті та фінансові ресурси для створення та підтримки національних асоціацій, що мають відповідний досвід для ефективної участі в громадських дебатах.

Компанії також прагнуть активно використовувати свій професійний досвід і експертизу, запрошуючи інші підприємства, неурядові, академічні та громадські установи до співпраці та підтримки національних і регіональних ініціатив, що виступають за оновлення будівель та підвищення енергоефективності. Співпраця буде зосереджена на політиці енергоефективності, програмах реновації та інших пов’язаних аспектах у країнах Центральної та Східної Європи, включаючи Польщу, Чехію, Словаччину, Угорщину, Румунію, Болгарію, Сербію, Хорватію, Словенію та інші.

Цитати підписантів меморандуму:

DAIKIN CENTRAL EUROPE, Tanja Banay, генеральний директор стратегічного бізнес-підрозділу комерційних кліматичних систем, регіон Центральна та Східна Європа: “Прискорення процесу ринкового розгортання теплових насосів має надзвичайно важливе значення для зменшення залежності від викопного палива. Будь-який тип теплового насоса забезпечує значні переваги з точки зору енергоефективності та скорочення викидів CO2 порівняно з газовим бойлером. Для досягнення декарбонізації будівельного фонду в країнах Європейської Унії до 2050 року знадобиться широкий спектр теплових насосів, включаючи доступні моделі повітря-повітря, особливо в країнах Центральної та Східної Європи”.

DANFOSS, Adam Jedrzejczak, регіональний президент, регіон Східна Європа: “Ми спостерігаємо наразі однобічний підхід, що зосереджується виключно на постачанні енергії, а не на попиті. Якщо ми не обмежимо наш попит на енергію, створення відновлюваних джерел енергії буде недостатнім. У нас просто не буде достатньо зеленої енергії для задоволення потреб зростаючого населення. Технологія доступна, і рішення з енергоефективності можна використовувати сьогодні в усіх секторах, зокрема в будівельному. Якщо ми не вживемо заходів з метою задоволення зростаючого попиту на енергію саме зараз, то в майбутньому буде надзвичайно важче і дорожче досягти мети Паризької Угоди щодо утримання підвищення температури навколишнього середовища в межах 1,5°С”.

KNAUF INSULATION, Radek Bedrna, керуючий директор, Східна Європа та Близький Схід: “У країнах Центральної та Східної Європи розташовані п’ять із семи країн Європейської Унії з найвищим потенціалом економії газу завдяки теплоізоляції житлових будинків. Понад 50% газу можна заощадити в Румунії, Болгарії, Чехії, Словаччині та Угорщині. Власникам будинків потрібні стабільні, довготермінові та мотивуючі державні програми для прискорення модернізації і ремонту”.

ROCKWOOL, Andrzej Kielar, керуючий директор, Центральна та Східна Європа: “Нам усім потрібно менше енергії. Більшість будівель у країнах Центральної та Східної Європи не відповідають жодним стандартам енергоефективності. Немає іншого способу змінити такий стан речей, як шляхом масової термомодернізації будівель. Ми не можемо очікувати, що станеться диво, потрібно лише втілити послідовний план дій у всіх країнах, а також ефективні довготермінові програми фінансової підтримки, які його супроводжують. Тоді ми суттєво покращимо рівень життя громадян країн Центральної та Східної Європи, зменшимо енергетичну бідність, подбаємо про клімат, економічний розвиток та енергетичну безпеку. Існує дуже багато позитивних і безсумнівних прикладів – але й водночас занадто багато перешкод – для успішної термомодернізації”.

SAINT-GOBAIN, Tomáš Rosák, генеральний директор Східна Європа: “Будівлі та їх конструкції становлять майже 40% викидів CO2, тоді як 35% відходів утворюється будівельною промисловістю в країнах Європейської Унії. SAINT-GOBAIN наочно демонструє, що це можливо змінити, інвестуючи в проекти та технології, які зменшують вплив нашої діяльності, розробляючи інноваційні рішення, що сприяють енергоефективності будівель, впроваджуючи таким чином нові технології переробки та заміни основної сировини на перероблену”.

SIGNIFY, Eran Görgen, генеральний директор, Східна Європа: “Хоча енергетичний перехід прискорюється, і ми прагнемо електрифікувати транспорт і опалення помешкань, зусилля щодо скорочення споживання електроенергії мають бути пріоритетом. Освітлення є однією із сфер, де ми можемо значно підвищити енергоефективність з відносно невеликими витратами та зусиллями, не жертвуючи безпечними та добре освітленими міськими просторами. Енергозберігаюче світлодіодне освітлення значно знижує експлуатаційні витрати, широко доступне, служить довше та екологічніше, ніж його традиційний аналог”.

VELUX, Krisztián Mészáros, старший віце-президент, регіон Центральна та Східна Європа: “Останні дослідження показують, що 50 млн. європейських домогосподарств живуть в умовах енергетичної бідності, а кожен третій європеєць страждає принаймні від однієї з перешкод здоровому мікроклімату в приміщенні, таких як вільгість, цвіль, темрява, холод або надмірний шум.

Крім того, ми все ще стикаємося з кліматичною та енергетичною кризами, тому існує нагальна потреба в стійких і доступних будівлях – офісних, освітніх або житлових. Йдеться не лише про уряди, а й про приватні компанії, що мають бути частиною рішень. Нам усім потрібно змінити наші сьогоднішні погляди на будівлі, виходячи таким чином за межі енергетичної ефективності, і рухаючись в напрямку здорового клімату, навколишнього середовища та добробуту”.

Про підписантів меморандуму:

DAIKIN є провідним глобальний виробником і постачальником технологій опалення, охолодження, вентиляції, очищення та кондиціювання повітря для житлових, комерційних і промислових цілей із широким асортиментом продукції, рішень і послуг. У Групі компаній DAIKIN працює понад 96 000 співробітників по всьому світу. Підприємство DAIKIN Airconditioning Central Europe є дочірньою компанією DAIKIN Europe N. V. зі штаб-квартирою у Відні, Австрія. Понад 700 співробітників і 2500 партнерів відповідають за діяльність з продажу та обслуговування в 16 країнах Центральної та Східної Європи (Австрія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Угорщина, Косово, Чорногорія, Молдова, Північна Македонія, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина та Словенія). Завдяки демонстраційній експозиції Your DAIKIN World у головному офісі у Відні кліматичні галузь і будівельний сектор мають доступ до сучасного центру досвіду для спільного створення індивідуальних рішень для готелів, роздрібної торгівлі, офісів і великих комерційних застосувань. Тут також знаходиться один із дев’яти навчальних центрів у регіоні Daikin Central Europe. https://www.daikin-ce.com/en_us/about.html  

DANFOSS A/S розробляє рішення, що підвищують продуктивність машин, зменшують викиди, знижують споживання енергії та забезпечують електрифікацію. Рішення компанії використовуються в таких сферах, як охолодження, кондиціювання повітря, опалення, перетворення електроенергії, керування двигунами, промислове, автомобільне, морське та позашляхове обладнання. DANFOSS A/S також надає рішення для відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна та вітрова енергія, а також інфраструктуру районної енергетики для міст. Інноваційний інженерний розвиток компанії бере свій початок у 1933 році. DANFOSS належить родині, де працює понад 42 000 співробітників, підприємство обслуговує клієнтів у більш ніж 100 країнах завдяки 95 заводам по всьому світу. www.DANFOSS.com

KNAUF INSULATION є одним із найбільших у світі виробників ізоляційних продуктів і рішень із майже 6000 співробітників у більш ніж 40 країнах і 28 виробничих майданчиках у 15 країнах. www.knaufinsulation.com

ROCKWOOL виробляє широкий асортимент продукції з мінеральної вати, що допомагає нашим клієнтам і громадам вирішувати велику кількість сучасних проблем щодо сталого розвитку, від споживання енергії та шумового забруднення до пожежостійкості, дефіциту води та міських повеней. Мінеральна вата, виготовлена з вулканічних порід, є природним універсальним матеріалом, що постійно переробляється, і лежить в основі всього нашого бізнесу. www.rockwool.com

SAINT-GOBAIN є світовим лідером у галузі легкого та екологічно безпечного будівництва, SAINT-GOBAIN проектує, виробляє та розповсюджує матеріали та послуги для будівельних і промислових ринків. Інтегровані рішення компанії для реконструкції громадських і приватних будівель, легкого будівництва, декарбонізації будівництва та промисловості розроблені в результаті безперервного інноваційного процесу, а також забезпечують стійкість і ефективність. Зобов’язання Групи керуються її метою ЗРОБИТИ СВІТ КРАЩИМ ДОМОМ. €51,2 млрд. продажів у 2022 році, 168 000 співробітників, офіси в 75 країнах. SAINT-GOBAIN прагне досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року.

SIGNIFY – глобальний лідер у сфері освітлення для професіоналів і споживачів, а також освітлення для Інтернету речей. Продукти компанії Philips, підключені системи освітлення Interact і послуги з підтримкою даних забезпечують бізнес-цінність і змінюють перебування в помешканнях, будівлях і громадських місцях. У 2022 році обсяг продажів SIGNIFY склав €7,5 млрд., приблизно 35 000 співробітників присутні в понад 70 країнах. www.SIGNIFY.com

Протягом більше 80 років VELUX Group створювала покращені умови всередині приміщень, надаючи денне світло та свіже повітря в домівки та інші будівлі по всьому світу. Група VELUX була заснована в Данії і сьогодні представлена в більш ніж 36 країнах. www.VELUX.com

: Daikin Central Europe / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.