Daikin про Європейську Зелену Угоду: Теплові насоси як шлях досягнення кліматичних цілей

Daikin про Європейську Зелену Угоду: Теплові насоси як шлях досягнення кліматичних цілей

Брюссель – Світовий кліматичний лідер Daikin висловлює свою підтримку Європейській Зеленій Угоді. На думку Daikin Europe, декарбонізація Європейського опалювального сектору стане ключовим для перетворення континенту на кліматично нейтральну економіку до 2050 року. Компанія також вважає, що постійні інновації в технології теплових насосів суттєво сприятимуть декарбонізації Європи та поєднанню декарбонізації зі стійким економічним зростанням – основними принципами Зеленої Угоди.

Європа жадає стати першим кліматично нейтральним континентом у світі до 2050 року, водночас Європейська Комісія прагне до зменшення викидів щонайменше на 55% до 2030 року. Компанія Daikin підтримує цю мету і обіцяє докласти максимум зусиль щоб стати глобально нейтральною компанією до 2050 року.

Декарбонізація Європи та відновлення після пандемії COVID-19 – величезні проблеми. Презентуючи Зелену Угоду, президент Європейської Комісії навіть охрестив її Європейською ‘висадкою людини на місяці’. Реалізуючи Зелену Угоду, ми сподіваємось побачити просування Європейською Унією та її державами-членами низьковуглецевих технологій, такі як теплові насоси.

Чому теплові насоси?

Сьогодні Європейський будівельний фонд відповідає за приблизно 36% усіх викидів CO2 в країнах Європейської Унії. Враховуючи, що майже 50% кінцевого споживання енергії в Європейській Унії становить опалення та охолодження, з яких 80% використовується у будівлях, потенціал декарбонізації в цьому секторі може бути величезним.

  1. Теплові насоси є перевіреним рішенням, до того ж Європа має технології, відповідний досвід та інвестиції для подальшого розвитку. Від однородинних до багатоквартирних будинків, від проектів реновації до нового житла, від малих до великих комерційних будівель та промислових підприємств, тепла насоси сьогодні повністю готові та придатні для Зеленої Угоди Європейської Унії.
  2. Теплові насоси є низьковуглецевою технологією опалення. Для кожного кВт-год необхідного тепла, вуглецевий слід від теплового насоса сьогодні становить приблизно половину високоефективного газового котла, із ще нижчим потенціалом вуглецевого впливу завдяки подальшій декарбонізації виробництва електроенергії в країнах Європейської Унії.
  3. Теплові насоси використовують відновлювані джерела енергії, такі як теплова енергія з повітря, води або землі. Ці відновлювані джерела енергії широко доступні в Європі і тому не потрібують імпорту.
  4. Теплові насоси все частіше використовуватимуть відновлювану електроенергію і перебувають на шляху до повноцінного кліматично-нейтрального рішення.
  5. Крім того, теплові насоси мають важливе значення для забезпечення балансування електромережі, підтримуючи таким чином подальше розгортання і просування виробництва відновлюваної енергії.

Інвестування в теплові насоси також стимулює економічне зростання Європейської Унії, оскільки ця продукція активно розробляється та виготовляється в Європі. Наприклад, кліматичний виробник Daikin володіє Європейським науково-дослідницьким центром та 5-ма заводами в Європі, пов’язаними з технологією теплових насосів.

Кожен євро, інвестований у технологію теплових насосів, вкладений також у створення місцевих робочих місць. Сектор теплових насосів в цілому працевлаштовує наразі 225 000 фахівців на Європейському континенті. Нові та подальші інвестиції у відновлюване опалення приноситимуть дивіденди як Європейській економіці, так і нашому кліматичному середовищу.

Припинення стимулювання вуглецево-пов’язаних технологій

Відповідно до ініціативи Європейської Зеленої Угоди, представники урядових кіл країн-членів Європейської Унії можуть діяти на двох рівнях для досягнення декарбонізації континенту.

По-перше, держави-члени Європейської Унії можуть взяти на себе зобов’язання припинити використання викопного палива. Найбільш забруднюючі системи опалення мають бути поступово виведені з експлуатації. Австрія, наприклад, з січня 2020 року більше не дозволяє встановлення бойлерів на рідинному паливі в нових будинках, що є прекрасною ініціативою. Законодавці мають уникати стимулювання викопного палива. Навіть сьогодні прямі або непрямі стимулюючі заходи надають перевагу газовим або рідинно-паливним бойлерам через різне оподаткування теплових насосів, порівняно наприклад з тими ж самими бойлерами.

Компанія Daikin поставила перед собою мету стати вуглецево-нейтральною компанією у світовому масштабі до 2050 року. Декарбонізація опалювального сектору в Європі та досягнення амбітних цілей Зеленої Угоди є рушіями цього бачення. Daikin переконаний, що всі зацікавлені гравці – політики, промислові лідери та споживачі – мають одну й ту саму мету – закласти основи майбутнього з нульовими викидами.

По-друге, відновлюваним технологіям також потрібні рівні ринкові умови. Розрив між цінами на електрику та газ у багатьох державах-членах Європейської Унії занадто великий, щоб зробити тепловий насос економічно привабливою інвестицією для Європейських громадян. Відповідні стимули можуть подолати цей розрив протягом певного періоду, але в довгостроковій перспективі вартість енергії повинна краще віддзеркалювати інтенсивність вуглецю. Ціни на вуглецево-залежні рішення можуть сприяти подальшому скороченню викидів шляхом розширення Системи Торгівлі Квотами на Викиди в Європейській Унії ETS на усі викиди від спалювання викопного палива в будівлях, а також перегляду Директиви про Оподаткування Енергії.

Мотивація Європейських споживачів

Галузь невпинно впроваджує інновації з метою перетворення теплових насосів на більш привабливі альтернативи завдяки суміші технічних характеристик, ціни, дизайну та зручності для інсталяторів та кінцевих користувачів. Промисловість має докласти більше зусиль для пояснення переваг теплових насосів з метою вищого ступеню обізнаності збоку кінцевих споживачів.

Patrick Crombez, генеральний директор департаменту опалення та відновлюваних джерел енергії при Daikin Europe, що зокрема зазначив: ‘Урядовці можуть привернути увагу споживачів до теплових насосів за допомогою стимулювання реконструкції житла, а також інші заходи можуть зробити вибір на користь теплових насосів вигідним, наприклад відображення використання відновлюваної енергії в загальному енергетичному рейтингу будівлі. Це надсилає потужний сигнал та пропонує споживачам провести детальний розрахунок загальної вартості володіння своєю опалювальною системою, а також її екологічних переваг, після чого переваги володіння тепловим насосом стануть очевидними для споживачів’.

‘У короткотерміновій перспективі державні стимулюючі програми можуть допомогти пришвидшити перехід до вуглецево-нейтрального опалення та зробити теплові насоси доступними для всіх Європейців, але в довготерміновій перспективі точні ціна на енергію та правильне зазначення енергетичних та вуглецевих показників будівлі повинні бути мотиваторами для кінцевих споживачів інвестувати в технологію теплових насосів’, додає фахівець Daikin.

Приклади інших Європейських країн демонструють, що ця стратегія працює. Наприклад, Франція та Німеччина впровадили всеосяжні та надзвичайно популярні схеми заміни рідинно-паливних котлів. Крім того, Італія запустила свою програму Superbonus для просування теплових насосів завдяки 110% окупності кредиту.

Що далі?

‘Компанія Daikin поставила перед собою мету стати вуглецево-нейтральною компанією у світовому масштабі до 2050 року. Декарбонізація опалювального сектору в Європі та досягнення амбітних цілей Зеленої Угоди є рушіями цього бачення. Daikin переконаний, що всі зацікавлені гравці – політики, промислові лідери та споживачі – мають одну й ту саму мету – закласти основи майбутнього з нульовими викидами’, підсумовує Patrick Crombez.

: Daikin Europe N.V. / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.