Досягнення цілей Європейської Унії щодо теплових насосів зменшить рахунки за опалення на 20%

Досягнення цілей Європейської Унії щодо теплових насосів зменшить рахунки за опалення на 20%

ЄВРОПА: За результатами нещодавнього дослідження, швидке впровадження теплових насосів в Європі допоможе подолати енергетичну бідність, скоротити рахунки за опалення та імпорт газу, а також покращити здоров’я, створити нові робочі місця та підвищити ВВП.

Дослідження доводить, що за умови досягнення цілей Європейської Унії щодо збільшення кількості теплових насосів на 60 мільйонів до 2030 року, попит на газ у будівлях впаде на 40% між 2022 і 2030 роками.

Більш того, згідно з даними бельгійського аналітичного центру Cambridge Econometrics, оприлюдненими у звіті Європейський стрибок до теплових насосів на замовлення Європейської Асоціації Теплових Насосів EHPA та Європейського Кліматичного Фонду ECF, до 2030 року імпорт енергоносіїв в Європу впаде на €60 млрд., а рахунки за опалення для домогосподарств – на 20%, порівняно з існуючим сценарієм. Протягом свого терміну експлуатації, теплові насоси приблизно на 30% дешевші, ніж газові бойлери.

Бойлери, що працюють на викопному паливі, є основною причиною високої залежності країн Європейської Унії від імпорту газу, а також того факту, що європейські будівлі ще далеко не на шляху до їх повної декарбонізації.

І незважаючи на це, кожні вісім секунд в країнах Європейської Унії встановлюється новий бойлер, що працює на викопному паливі. Європейська Комісія запропонувала заборонити продаж нових бойлерів на викопному паливі з вересня 2029 року, що обговорювалося 27 квітня.

Cambridge Econometrics.jpg

Jozefien Vanbecelaere, голова департаменту зв’язків з Європейською Унією у EHPA, зокрема зазначає:

“Важливість швидкого переходу на теплові насоси ніколи не була настільки очевидною, як зараз. Від наших легенів до наших гаманців, від нашого мікроклімату до нашої енергетичної незалежності, прискорення відмови від бойлерів на викопному паливі принесе цілу низку безсумнівних переваг. Ми закликаємо Європейську Унію покласти край епосі бойлерів на викопному паливі!”

Моделювання Cambridge Econometrics, проведене на замовлення Європейського Кліматичного Фонду та Європейської Асоціації Теплових Насосів EHPA, також виявило, що досягнення цілей ініціативи REPowerEU Європейської Комісії, у відповідь на військову агресію росії проти України, для теплових насосів до 2030 року:

  • Призведе до зростання річного валового внутрішнього продукту ВВП на 2,5% порівняно з існуючим сценарієм;
  • Створить 3 мільйони додаткових робочих місць порівняно з існуючим сценарієм;
  • Скоротить шкідливі для клімату викиди CO2 з житлових будинків країн Європейської Унії на 46% порівняно з 2022 роком.
  • Скоротить викиди NOx від побутового опалення майже на 40% до 2030 року порівняно з 2022 роком. Теплові насоси не спричиняють шкідливих викидів, що забруднюють повітря, яким ми дихаємо, на відміну від спалювання викопного палива та біомаси.

Stijn Van Hummelen, генеральний директор Cambridge Econometrics (Бельгія), наголошує:

“Наш новий звіт підтверджує, що швидкий перехід від газових бойлерів до теплових насосів – особливо за умови збереження високих цін на викопне паливо протягом наступних років – у найближче десятиліття допоможе не тільки зменшити залежність від імпорту викопного палива до 2030 року, а й створить додаткові можливості працевлаштування та скорочення витрат збоку домогосподарств на енергію”.

Europe's Leap to Heat Pumps.JPG

Dimitri Vergne, керівник групи сталого розвитку Європейської Організації Споживачів BEUC, підкреслює:

“Очевидно, що відхід від бойлерів на викопному паливі в напрямку теплових насосів приносить користь як планеті, так і економіці споживачів. Для швидкого розгортання теплових насосів в наших будинках, органи влади повинні допомогти споживачам подолати високі початкові витрати, перешкоди пошуку сертифікованого та надійного інсталятора та краще утеплити їхні будинки”.

Дивіться звіт Європейський стрибок до теплових насосів.

Дослідження є оновленою версією звіту від 2022 року з поточними та прогнозованими вищими цінами на енергоносії, поглибленими російським вторгненням в Україну. Воно моделює також цілі ініціативи REPowerEU щодо 30 мільйонів гідравлічних теплових насосів, що мають бути встановлені до 2030 року – що означає приблизно 60 мільйонів додаткових теплових насосів, включаючи системи типу повітря-повітря – і порівнює це з існуючим сценарієм з постійною високою залежністю від бойлерів на викопному паливі.

Для досягнення кліматичних цілей Європейської Унії, парку існуючої нерухомості потрібно буде досягти 60% скорочення викидів парникових газів між 2015 і 2030 роками, а також повністю декарбонізуватися до 2050 року. Однак за прогнозами експертів, викиди від житлового фонду країн Європейської Унії знизяться лише на 11% між 2022 і 2030 роками – за умов збереження чинної політики.

: EHPA / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.