EHPA закликає до підтримки у підготовці фахівців з теплових насосів

EHPA закликає до підтримки у підготовці фахівців з теплових насосів

БЕЛЬГІЯ: Європейська Асоціація Теплових Насосів EHPA закликає Європейську Унію підтримати ініціативу з підготовки фахових спеціалістів для сектору теплових насосів.

Асоціація попереджає, що в Європі вже зараз не вистачає 500 000 монтажників теплових насосів для кількості фахівців, необхідних для досягнення амбітних цілей REPowerEU ЄС, і проблема може погіршитися, якщо її не вирішити.

За оцінками EHPA, загальна кількість працівників у європейській галузі теплових насосів становить близько 117 000 осіб. Близько 37% з них працюють у виробництві теплових насосів. Наразі в Європі налічується 170 заводів з виробництва теплових насосів з оборотом €14,5 млрд.

EHPA також стверджує, що наразі потрібно ще близько 125 000 інсталяторів на додаток до 500 000, яких нам уже не вистачає для встановлення до 2030 року ще сімох мільйонів теплових насосів, як того вимагає REPowerEU.

Для подолання цього виклику, EHPA закликає Європейську Унію до підтримки розвитку відповідної кваліфікації і поглибленого тренінгу технічних фахівців для сектору теплових насосів. Підвищення кількості технарів, зокрема залучення молоді та забезпечення гарантій зайнятості, може допомогти подолати дефіцит. Це має поєднуватися з ширшим спектром навчальних занять, що можуть проводити школи, асоціації теплових насосів, виробники теплових насосів та інститути.

Минулого тижня, доповідачі вебінару, організованому Асоціацією EHPA в рамках проекту HP4All, фінансованого Європейською Унією, торкнулися цього гострого питання, що зосереджено на професійній кваліфікації фахівців.

“Зв’язок між виробниками та постачальниками і монтажниками має вирішальне значення”, наголошує Stephen Murphy, викладач і дослідник Технологічного Університету Shannon в Ірландії.

Rolf Iver Mytting Hagemoen, генеральний секретар Норвезької Асоціації Теплових Насосів NOVAP, підкреслив, що, незважаючи на те, що електроенергія є основним джерелом опалення в його країні, навчальні програми для техніків теплових насосів ще недостатньо хороші. “Співпраця залишається ключовою не тільки для розробки навчальних курсів, але й для підготовки молодих спеціалістів та інструкцій для споживачів”, зазначає він.

Frantisek Doktor, старший радник Центру Компетенції ViaEuropa, підкреслює важливість не просто посилення державними органами розповсюдження теплових насосів, а також ‘фінансування шкіл, навчальних центрів та тренінгових курсів, оскільки вони є не менш важливими. Багато людей цікавляться цими галузевими тренінгами’, підсумовує він.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.