Галузь вітає скасування ПДВ на теплові насоси

Галузь вітає скасування ПДВ на теплові насоси

Велика Британія: Асоціація Виробників і Постачальників Інженерних Послуг в Будівлях BESA привітала рішення міністра фінансів країни Rishi Sunak щодо скасування ПДВ на теплові насоси та спрощення кваліфікаційних правил.

Асоціація також привітала рішення Rishi Sunak про прискорення — на один рік — послаблення податкових ставок на установки та обладнання, що використовуються для виробництва та зберігання відновлюваної енергії на об’єктах, та надання 100% податкових пільг для відповідних низьковуглецевих теплових мереж.

BESA назвала зазначені ініціативи ‘відчутним стимулом’ для планів Великої Британії щодо декарбонізації будівель і підрахувала, що це може заощадити підприємствам понад £200 млн., допомагаючи таким чином країні досягти своїх амбіцій щодо вуглецевої нейтральності.

Рішення міністра фінансів про скасування ПДВ на впровадження енергозберігаючих заходів, у тому числі теплових насосів, протягом п’яти років з 1 квітня було схвально сприйнято як засіб, що посприятиме поширенню технологій, зменшуючих викиди вуглецю.

Окрім скасування ПДВ на теплонасосні установки з 5% до нуля, уряд також значно спростив правила щодо типів теплових насосів, які відповідають вимогам. Раніше системи, що використовувалися для охолодження, не мали права на знижену ставку податку, але єдине правило, яке діє зараз, полягає в тому, що установка має бути здатною обігрівати приміщення.

‘Скасування ПДВ є бажаним стимулом для бізнесу та побутових користувачів, але не менш корисним є спрощення невиправдано складних податкових правил щодо теплових насосів’, зазначає Graeme Fox, керівник технічного відділу BESA.

‘Раніше теплові насоси з повітряним джерелом тепла типу спліт-кондиціонера були спеціально виключені зі схеми зниженого ПДВ’, пояснює Fox. ‘Це правило було змінено минулого року, але люди все ще були в розгубленості. Таким чином, після тривалих переговорів між BESA та HMRC, відповідну документацію було оновлено з метою розяснення, що кондиціонери повітря з тепловим насосом та ревесивним циклом можна розглядати так само, як і моноблокові теплові насоси для цілей ПДВ’.

Усунення упередження щодо енергетичного податку

Kensa, британський виробник наземних теплових насосів, також привітав заяву міністра фінансів, описуючи скасування ПДВ як ‘крок у правильному напрямку’. Проте компанія закликала уряд усунутити ‘існуючі упередження’ підчас стягнення енергетичних зборів, через які електроенергія в чотири рази дорожча за газ. Натомість збори, наполягає Kensa, мають бути пропорційні до викидів вуглецю.

‘Усунення цього викривлення гарантує, що власники будинків, які встановлюють низьковуглецеві теплові насоси, зможуть відчути фінансові вигоди від виняткової ефективності технології в той час, коли люди прагнуть якомога більше заощадити на своїх рахунках за опалення’, йдеться у заяві компанії.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.