Кондиціонери Daikin як джерела альтернативного опалення

Кондиціонери Daikin як джерела альтернативного опалення

Сучасні кондиціонери – особливо так звані спліт-кондиціонери – працюють за принципом реверсивного теплового насоса типу повітря-повітря, тому вони також можуть нагрівати. Яким чином компанія Daikin хоче привернути увагу споживацького ринку до режиму опалення систем кондиціювання повітря і яку роль це може зіграти взимку – читайте в матеріалі нижче.

© Фото: Daikin Europe N.V.

Невизначеність щодо постачання та цін на природний газ є наразі високою і саме тому європейські країни-члени Європейської Унії шукають способи скоротити свої потреби в газі наступної зими на 15%. Частиною рішення є використання альтернативних джерел опалення, наприклад, кондиціонерів повітря, що вже є в наявності у багатьох домогосподарств. Кондиціонер повітря — це тепловий насос типу повітря-повітря, який за певних обставин може дуже ефективно обігрівати будівлі.

Опалення тепловим насосом типу повітря-повітря

З огляду на поточні виклики, Європейська Комісія рекомендує своїм державам-членам Унії добровільно скоротити споживання газу на 15% до березня 2023 року в розробленому Європейському Плані щодо скорочення попиту на газ (*1). За даними Європейської Унії, можна досягти значної економії підчас опалення та охолодження будівель, і за фаховими оцінками, майже 30% комерційних будівель в країнах Європейської Унії все ще опалюються газом (*2). Деякі з них також оснащені системою кондиціювання повітря. Багато хто не знає, що кондиціонер повітря також є тепловим насосом типу повітря-повітря, що можна ефективно використовувати для обігріву приміщень. Будинки можуть суттєво та швидко зменшити потребу в газі за допомогою системи кондиціювання повітря в режимі опалення. Це також водночас зменшує загальні витрати.

*1 Звіт Європейської Комісії до Європейського Парламенту, Ради, Європейського Економічного та Соціального Комітету та Комітету Регіонів ‘Економія газу для безпечної зими’.

*2 Енергетичний баланс – кінцеве споживання – інші сектори – комерційні та громадські послуги – споживання енергії.

Нижчий рахунок за газ

Розрахунки провідного світового виробника теплових насосів Daikin показують, що використання кондиціонера повітря для опалення значно зменшує потребу в природному газі. Наприклад, в офісній будівлі площею 600 м² використання мультизонального теплового насоса VRV типу повітря-повітря може зменшити споживання природного газу до 112 880 кВт*год (*3) порівняно із звичайним опаленням приміщень. Крім того, завдяки тепловому насосу компанії можуть скоротити витрати на електроенергію майже на 30%. Для компанії, що працює в Бельгії, це означає зниження витрат на опалення з €25 237 до €17 695 на рік (*4).

*3 Розраховано за допомогою інструменту Daikin Seasonal Simulator, доступного на партнерському Бізнес Порталі Daikin (потрібна реєстрація), розраховано для мультизонального теплового насоса VRV потужністю 28HP з 15 підключеними внутрішніми блоками та приблизним тепловим навантаженням 100 Вт/м²

*4 На основі V-тесту, проведеного 05/10/2022 на ресурсі https://vtest.vreg.be/, на умовах газового контракту з Engie Flow gas PRO: €25 236,90/рік для традиційного опалення (112 880 кВт-год газу) порівняно з контрактом на електроенергію з Engie Flow PRO: €17 694,78/рік у випадку застосовування мультизональної системи VRV для опалення (28 192 кВт/год електроенергії). Ціни включають витрати на енергію, на розподіл, податки, без ПДВ для Остенде, Бельгія.

Чому тепловий насос такий ефективний?

Тепловий насос типу повітря-повітря має внутрішній і зовнішній блоки. У режимі охолодження внутрішній блок забирає тепло зсередини та передає його зовнішньому блоку, який випромінює це тепло назовні. Однак роботу системи також можна реверсувати – таким чином тепло, що зовнішній блок витягує з зовнішнього повітря, може використовуватися для опалення. Навіть за умов зовнішніх температур значно нижче 0°C, тепловий насос типу повітря-повітря все ще може ефективно нагрівати. Тепловий насос у чотири рази ефективніший за газову систему, оскільки три чверті енергії, що використовується для опалення, надходить безкоштовно з відновлюваного ресурсу навколишнього повітря, і лише чверть використовується для електроенергії.

Подальше зниження споживання енергії

Якщо в будівлі вже встановлений тепловий насос, його можна оптимізувати за допомогою енергозберігаючих систем. Це додатково знижує витрати на електроенергію. Інтелектуальні хмарні системи, такі як хмарний сервіс компанії Daikin, пропонують замовникам доступ до інструментів, що не тільки виявляють надмірне споживання енергії в частинах їхньої будівлі, але й дозволяють їм швидко діяти та втручатися в разі необхідності.

Теплові насоси є ключем до декарбонізації будівель

Теплові насоси позитивно впливають на рахунки за електроенергію і водночас сприяють зниженню попиту на газ. Провідний світовий кліматичний виробник Daikin пропонує спеціальні рішення для офісів, готелів, роздрібних магазинів і зелених або екологічних будівель. Вони можуть покрити від 48% до 70% енергоспоживання будівлі за допомогою відновлюваної енергії, що значно зменшує вуглецевий слід.

Daikin – в авангарді екологічних змін на світовому кліматичному ринку

Як провідний виробник теплових насосів, компанія Daikin підтримує європейський енергетичний перехід за допомогою різноманітних типів теплових насосів, розроблених і виготовлених у Європі. Завдяки своїй екологічній візії до 2050 року, компанія прагне бути кліматично нейтральною у всьому ланцюжку створення вартості та експлуатаційному циклі своєї продукції до 2050 року. Daikin також має широку мережу місцевих спеціалістів. Разом з експертами компанія прагне підтримати своїх замовників у декарбонізації будівель і водночас зробити свій вагомий внесок у екологічно стійкіше навколишнє середовище.

: HLK.CO.AT / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.