Неочікувано високі темпи встановлення теплових насосів в Британії

Неочікувано високі темпи встановлення теплових насосів в Британії

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ: Виходячи з поточних показників інсталяції теплових насосів в країні, у Державної Програми Модернізації Бойлерів BUS можуть закінчитися ваучери за кілька місяців до дати завершення дії програми.

За даними незалежного британського аналітика і консультанта з питань енергетики та навколишнього середовища ECIU, кількість будинків, що встановили тепловий насос за програмою модернізації BUS, зростала приблизно на 10% щомісяця. За умови збереження таких темпів, протягом перших трьох років дії програми буде встановлено близько 150 000 теплових насосів, а це означає перевищення доступних 90 000 ваучерів більш ніж на 50%.

Програма BUS вартістю £450 млн., що надає грант у розмірі £5000 або £6000 для теплових насосів з повітряним або геотермальним джерелом тепла відповідно, має закінчитися в березні 2025 року, але нещодавно її продовжили ще на три роки до березня 2028 року. Якщо рівень фінансування залишається незмінним, протягом трирічного подовження, доступні додаткові 90 000 ваучерів можуть бути витрачені набагато раніше графіка і потенційно розпродані вже в середині 2025 року.

Jess Ralston, енергетичний аналітик ECIU, зокрема зазначив: “За інформацією газової галузі, Північне море продовжуватиме скорочувати постачання в найближчі роки, тому, якщо ми вже зараз не почнемо швидко відмовлятися від газових бойлерів, ми станемо ще більш залежними від іноземного імпорту газу”.

“Програма Модернізації Бойлерів BUS все ще відносно рання, але якщо попит продовжуватиме зростати, уряду доведеться вибирати між розширенням програми для повного використання її потенціалу, або відмови від цих кроків, що може зробити нас більш залежними від імпорту газу”.

Енергетичний аналітик ECIU стверджує, що підвищення суспільної обізнаності про технологію теплових насосів, доступне фінансування, а також підтримка нових і існуючих інсталяторів у навчанні та підвищенні кваліфікації можуть суттєво посприяти збереженню поточних темпів інсталяцій і уникненню кризи галузі.

У випадку успішного сценарію, ECIU вважає, що, виходячи з даних британського сертифікатора MCS, ціль Великої Британії щодо встановлення 600 000 теплових насосів на рік може бути досягнута вже в середині 2025 року, а загальна кількість установок – за умови збереження темпів – перевищить 1 мільйон до 2026 року.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.