Німеччина інсталює мільйонний тепловий насос

Німеччина інсталює мільйонний тепловий насос

У 2020 році в Німеччині введено в експлуатацію мільйонний опалювальний тепловий насос. З одного боку – надзвичайно важливе досягнення для галузі, з іншого – за наявності 21 млн. опалювальних систем на ринку, радість від цього видатного показника дещо тьмяніє, повідомляє Федеральна Асоціація Виробників і Постачальників Теплових Насосів BWP.

Dr. Martin Sabel, керуючий директор BWP, з огляду на нещодавнє дослідження інтелектуального центру Agora-Energiewende з питань кліматичного нейтралітету зокрема зазначив: “Наступний мільйон, якщо ми прагнемо не відставати від розкладу щодо захисту кліматичних цілей, нам доведеться зробити за два роки”.

50 років до першого мільйона

Шлях до мільйонного теплового насоса в Німеччині був доволі довгим, а часом і тернистим: у 1968 році Klemens Oskar Waterkotte встановив першу геотермальну систему у своєму саду. За чутками, для отримання дозволу на будівництво, він повинен був звести декоративний димохід.

Перший міні-бум відбувся у 1970-х роках під час нафтової кризи з деякими початковими помилками, 1980-ті роки виявилися досить скромними, і лише потому, з 1990-х років, набирає обертів обережне зростання, що мало місце лише завдяки Постанові про Енергозбереження EnEV та включенню теплових насосів в програму стимулювання ринку.

Ціль найближчих 10 років – додати 5 млн. теплових насосів

Програма захисту навколишнього середовища з ціноутворенням на СО2 з 2021 року, закон про енергетику будівель з листопада 2020 року, повторна адаптація керівних принципів фінансування на початку 2021 року та підвищення екологічної свідомості з боку будівельників та модернізаторів повинні суттєво стимулювати ринок.

Змінені на початку 2020 року умови ринкового просування теплових насосів вже призвели до значного збільшення продажів у 2020 календарному році порівняно з попереднім роком. Виходячи з показників Федерального Відомства з Економіки та Експортного Контролю BAFA для програми ринкового стимулювання, Асоціація BWP передбачає збільшення на 30%. Однак слід зазначити, що починаючи з третього кварталу 2019 року, багато реставраційних компаній відкладали свої проекти, оскільки більш привабливі умови ринкового просування в рамках Програми Захисту Навколишнього Середовища до 2030 року були ключовим пунктом для обговорення.

Кількість опалювальних теплових насосів у вищезгаданому дослідженні, проведеному Prognos, Öko-Institut та Wuppertal Institute, має зрости від поточних 1 млн. до 6 млн. у 2030 році та до 14 млн. у 2050 році.

: TGA FACHPLANER / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.