Огляд ринку комерційних бойлерів у 2019 році

Огляд ринку комерційних бойлерів у 2019 році

Згідно з останніми ринковими дослідженнями Бритійської Асоціації Маркетингових Досліджень та Інформації в Галузі Будівництва BSRIA, світовий ринок комерційних бойлерів потужністю від 50 кВт до 3,7 МВт у 2019 році становив близько 460 тис. систем, що означає зменшення на менш ніж 1% у порівнянні з показником попереднього року.

Незважаючи на декілька викликів, з якими наразі стикається опалювальна галузь, а саме тенденцію до електрифікації опалення та скорочення викидів вуглецю, постачальникам загалом вдалося зберегти свої продажі на рівні, близькому до 2018 року – переважно завдяки бурхливому сектору оновлення.

Водночас із зростанням екологічних проблем, ринок традиційних комерційних бойлерів стикається із зростаючою конкуренцією збоку відновлюваних технологій, таких як комерційні теплові насоси або, в ширшому контексті, комбіновані генератори теплової та електричної енергії, бойлери та теплові насоси – переважно в секторі нового будівництва. Завдяки підтримці політики уряду та зростанню централізованого опалення та охолодження, вони є альтернативою традиційним комерційним бойлерам, що підтримуються маркетинговими зусиллями постачальників та комунальних підприємств, тоді як рівень споживацької обізнаності населення неухильно зростає. Тенденція до відновлюваних джерел енергії розвивається наразі пришвидшеними темпами у порівнянні з останніми кількома роками і, безумовно, вельми помітна в Європі, де Німеччина та Нідерланди є лідерами зазначених змін. Порівняно з житловим ринком, комерційні опалювальні рішення змінюються швидше, оскільки більш високі показники підвищення енергоефективності дозволяють значно скоротити термін окупності.

Світовий ринок комерційних бойлерів, за кількісним показником та регіонами, 2019 рік

Виробники пропонують різні варіанти рішень: від більш простої заміни чавунних котлів більш ефективними, до заміни модулюючими та каскадними бойлерами, оснащеними контролерами та здатними керувати все більшою кількістю опалювальних зон з відношенням коефіцієнту робочого регулювання пальником до 40:1. Зростають також установки обладнання, повністю сумісні з системами управління будівлями.

У широкому розумінні, різні географічні регіони є досить чіткими у продажу бойлерів: в Азійько-Тихоокеанському регіоні панують неконденсаційні системи, тоді як в Європі переважають конденсаційні. Північна Америка також все більше застосовує конденсаційні технології.

В Європі, комерційні бойлери є головним чином настінними блоками, сконфігурованими в каскади від 8 до 12 систем, найпопулярніша потужність – 150 кВт на бойлер.

Однак у Північній Америці досі переважають підлогові моделі, скомбіновані в менших каскадах від 2 до 4 бойлерів більшої потужності, найпопулярніша потужність – 900 кВт.

Більшість комерційних бойлерів, встановлених в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, є також підлоговими, але все ще переважно неконденсаційними через відсутність відповідного законодавства та фінансової підтримки на найбільших ринках опалення, таких як Китай, Південна Корея та Іран.

Продаж бойлерів на рідинному паливі швидко зменшується, оскільки декілька європейських країн прибирають їх з ринку з метою заміни відповідними рішеннями на відновлюваних джерелах енергії, де це тільки можливо.

З 2020 року Асоціація BSRIA також буде вивчати ринок електричних комерційних бойлерів, оскільки вони почали набувати глобального значення, стаючи тим самим чинним варіантом у Північній Америці, Східній Європі та Китаї, в районах з відсутнім газопостачанням та конкурентоспроможними цінами на електроенергію, порівняно з нафтою і скрапленим газом.

: BSRIA / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.