Організації розробляють плани прискорення впровадження теплових насосів, щоб надати іх Комісії ЄС

Організації розробляють плани прискорення впровадження теплових насосів, щоб надати іх Комісії ЄС

23 організації, включаючи промисловість, уряди та неурядові організації, склали дорожню  мапу перешкод, з якими зіштовхується сектор теплових насосів, і шляхи їх подолання.

Координатори ініціативи, Європейська асоціація теплових насосів (European Heat Pump Association) і Європейський кліматичний фонд (European Climate Foundation), 6 червня передали відповідний документ під назвою «Heat Pump Accelerator» комісару ЄС з енергетики Kadri Simson.

До кінця 2023 року Європейська комісія має опублікувати свій перший в історії план дій щодо прискорення впровадження теплових насосів, щоб допомогти сектору досягти мети, що поставлена програмою  REPowerEU. Ця мета означає встановлення 60 мільйонів додаткових теплових насосів у Європі до 2030 року. Сьогодні їх близько 20 мільйонів, і попит постійно зростає, але сектор зіштовхується з перешкодами.

Thomas Nowak, генеральний секретар Європейської асоціації теплових насосів, відмітив:

«Європа зачиняє двері для викопного палива та переходить на відновлювальні джерела  енергії на шляху до досягнення нульових викидів. Зараз вже визнано, що теплові насоси відіграють вирішальну роль, про що свідчить широкий спектр учасників, які зробили свій внесок в підготовку документу «Heat Pump Accelerator» («Прискорювач Теплових Насосів»). Ми дякуємо Європейській Комісії за отримання «Прискорювача» та закликаємо її взяти до уваги рекомендації, викладені в цьому документі. Перш за все, сектор потребує чіткого сигналу від політиків про їхню довгострокову підтримку».

Виявлені перешкоди варіюються від початкових і експлуатаційних витрат до відсутності чіткої інформації для споживачів і до нестачі інсталяторів. Тому в «Heat Pump Accelerator» пропонується п’ять всеосяжних рішень:

  • Зробити «чисте опалення» стандартом;
  • Підтримувати лідерство Європи в галузі;
  • Підвищити інтеграцію енергетичної системи за допомогою гнучких теплових насосів;
  • Спростити процедуру отримання інформації для споживачів
  • Розвивати необхідні навички та робочу силу.

Відповідними, сприяючими організаціями є:

Agora Energiewende; Daikin Europe; Danfoss; the Environmental Coalition on Standards (ECOS); EIT InnoEnergy; Energy Cities; European Partnership for Energy and the Environment (EPEE); Eunomia; Eurelectric; European Bank for Reconstruction and Development (EBRD); EuropeON; GCP Europe; Glen Dimplex; Government of the Netherlands (Ministry of the Interior, Ministry for Economic Affairs and Climate Policy); International Energy Agency; Natuur en Milieu; Regulatory Assistance Project (RAP); Samsung Electronics; SmartEN; Stiebel Eltron; The European Consumer Organisation (BEUC).

Ознайомитись з документом «EU Heat Pump Accelerator» можна за посиланням:

https://www.ehpa.org/wp-content/uploads/2023/06/EU-Heat-Pump-Accelerator_FINAL_June-2023.pdf

: EHPA / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.