Після пікового 2022 року, продажі теплових насосів в Фінляндії повернулися до рівня попередніх років

Після пікового 2022 року, продажі теплових насосів в Фінляндії повернулися до рівня попередніх років

В Фінляндії, у 2023 році було продано майже 120 000 теплових насосів. Згідно зі статистикою Фінської асоціації теплових насосів SULPU, продажі теплових насосів впали на 40% після 50% зростання у піковому 2022 році. Окрім того, що попередній рік був піковим, іншими факторами, що сприяли нормалізації продажів у 2023 році до рівня 2021 року, були спад у будівництві, зростання процентних ставок та погіршення інвестиційного клімату в економіці та домогосподарствах. Загалом було продано 90 000 теплових насосів типу "повітря-повітря" та 12 000 теплових насосів типу "повітря-вода". З 12 000 насосних установок, сектор геотермальних теплових насосів був єдиним, який залишився на рівні попереднього пікового року. Ринок теплових насосів на витяжному повітрі в односімейних будинках постраждав від зниження темпів будівництва односімейних будинків. У 2023 році було продано трохи більше 2 500 теплових насосів на витяжному повітрі. У Фінляндії у 2023 році в теплові насоси було інвестовано 800 мільйонів євро.

Однак сектор теплових насосів має дуже хороші перспективи на майбутнє.  Зростання і коливання цін на енергоносії, а також попит на максимально незалежні рішення для опалення є плюсом для теплових насосів. В результаті підвищення цін на нафту, газ, централізоване теплопостачання та електроенергію, прибутковість теплових насосів продовжує зростати. Приголомшливі рахунки за електроенергію застали зненацька багато сімей, спричинивши енергетичну бідність навіть у Фінляндії – явище, про яке багато говорять в Європі. Теплові насоси видобувають більшу частину енергії з навколишнього середовища, пом’якшуючи таким чином вплив зростання цін і коливань в постачанні енергії. Якщо шукати вдалий час для реалізації проєкту з тепловими насосами, то це зараз, оскільки самі насоси та монтажні потужності (кліматичних компаній)  знову доступні після минулорічного ажіотажу, каже Jussi Hirvonen, виконавчий директор Фінської асоціації теплових насосів SULPU.

Опалення стає електрифікованим і забезпечується тепловими насосами. Для боротьби зі зміною клімату ми повинні відмовитися від використання викопного палива, але в довгостроковій перспективі ми також повинні відмовитися від спалювання біопалива. У фінських умовах теплові насоси часто є найбільш практичним і економічно ефективним рішенням для переходу на екологічне паливо. Завдяки електроенергії, теплові насоси можуть ефективно використовувати навіть низькотемпературне навколишнє та відпрацьоване тепло як для опалення, так і для охолодження. На щастя, процес електрифікації теплопостачання у Фінляндії набирає обертів.

В 1,6 мільйона теплових насосів, встановлених у Фінляндії, вже інвестовано 9 мільярдів євро. Зараз вони забезпечують близько 20 відсотків опалення будівель у Фінляндії. Звичайно, ми можемо пишатися і тим, що у 2022 році Фінляндія мала найвищий в Європі обсяг продажів теплових насосів на 1 000 громадян. Цьогорічні продажі також роблять Фінляндію перспективним кандидатом на перше місце в Європі разом зі Швецією та Норвегією.

Минулого року багато європейських країн не досягли рівня продажів теплових насосів попереднього пікового року, але в секторі теплових насосів очікується величезне зростання. Досягнення належного рівня електрифікації опалення, відповідно до пакету "зелених" тарифів ЄС "FIT for 55" та плану RePowerEU, потребує від 50 до 60 мільйонів теплових насосів вже у 2030 році. Це означає потроєння кількості теплових насосів в Європі протягом семи років, нині їхня кількість становить 20 мільйонів. Прийнято інвестиційні рішення про будівництво нових заводів з виробництва теплових насосів на суму сім мільярдів євро.

За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (ІЕА), у 2050 році світ потребуватиме 1,8 мільярда теплових насосів, щоб досягти цілей сектору опалення та охолодження, спрямованих на боротьбу зі зміною клімату, і не відставати від графіка.

Статистика та графіки продажів теплових насосів на ринку Фінляндії за 2023 рік.

: SULPU / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.