План Європейської комісії REPowerEU: стратегія в галузі теплових насосів

План Європейської комісії REPowerEU: стратегія в галузі теплових насосів

План Європейської комісії REPowerEU, опублікований 18 травня 2022 року, ґрунтується на поставлених у березні амбітних цілях в галузі теплових насосів. Ці цілі вимагають встановлення близько 20 мільйонів теплових насосів в ЄС до 2026 року і майже 60 мільйонів до 2030 року*.

Вирішальним у скороченні застосування викопного газу є розширення використання теплових насосів в опаленні та охолодженні житлових приміщень, будівель і промисловості. У REPowerEU Європейська комісія ставить за мету подвоїти темпи впровадження, посилаючись на нарощення виробництва обладнання та полегшення доступу до фінансування.

У своєму супровідному повідомленні «EU Save Energy» Комісія пропонує цілий ряд заходів для прискорення та стимулювання впровадження теплових насосів, наприклад, посилення вимог щодо енергоефективності будівель, що має покласти край «автономним» котлам на викопному паливі до 2029 року.

Проте, план REPowerEU не визначає жодної загальної стратегії та не пропонує Європейського акселератора у галузі теплових насосів (EU Heat Pump accelerator), щоб об’єднати ці елементи та допомогти сектору у досягненні цілей.

Томас Новак (Thomas Nowak), генеральний секретар Європейської асоціації теплових насосів (European Heat Pump Association, EHPA), підкреслює:

«На сьогоднішній день Комісія ЄС виклала багато хороших шматочків мозаїки, але не сформувала з них цілісну картину щодо опалення та охолодження. Європі потрібна стратегія у галузі теплових насосів, а промисловості — європейський акселератор, щоб прискорити впровадження та допомогти європейцям швидше відмовитися від викопного газу. Оскільки сьогоднішній пакет не задовольняє ці потреби, ми запрошуємо зацікавлені групи приєднатися до нас у його спільному створенні, сподіваючись, що його основні аспекти будуть враховані в майбутній політиці».

Комісія також включає багато інших пунктів у REPowerEU, які допоможуть прискорити впровадження теплових насосів. До них належать:

  • Заохочення держав-членів до прискорення розгортання та інтеграції потужних теплових насосів в економічно ефективний спосіб, наприклад, за рахунок використання промислового тепла
  • Заохочення держав-членів використовувати допоміжні заходи щодо ціноутворення для стимулювання переходу на теплові насоси
  • Заохочення співзаконодавців перенести граничну дату державних субсидій для котлів на викопному паливі в будівлях з 2027 на 2025
  • Створення нової програми в Інноваційному фонді, який фінансується через Систему торгівлі викидами ЄС, для підтримки інноваційного виробництва екологічно чистих технологій, включаючи теплові насоси
  • Пропозиція збільшити обов’язкову ціль з енергоефективності з нинішніх 9% до щонайменше 13% до 2030 року відносно рівня 2020
  • Пропозиція збільшити цільовий показник частки відновлюваної енергії до 45% із нинішніх запропонованих 40%
  • Створення широкомасштабного «партнерства з розвитку навичок», яке має допомогти навчити людей працювати у галузі теплових насосів

Самі по собі це хороші заходи, але їх необхідно якнайшвидше посилити та інтегрувати у пакет REHeatEU або згаданий акселератор у галузі теплових насосів.

* У опублікованому в березні повідомленні REPowerEU запропоновано такі цілі в області теплових насосів: а) подвоєння річних продажів, б) встановити додатково 10 мільйонів теплових насосів до 2026 року і в) встановити загалом додатково 30 мільйонів теплових насосів до 2023 року. Оскільки всі технології теплових насосів сприяють зменшенню залежності від газу, EHPA рахує, що це означає близько 20 мільйонів встановлених в ЄС теплових насосів до 2026 року і майже 60 мільйонів – до 2030 року.

: EHPA / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.