Повільне розгортання теплових насосів гальмує досягнення цілей вуглецевої нейтральності

Повільне розгортання теплових насосів гальмує досягнення цілей вуглецевої нейтральності

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ: Повільне розгортання теплових насосів було відзначено Комітетом з Кліматичним Змін CCC через відсутність у Великій Британії прогресу в досягненні цільових показників вуглецевої нейтральності.

Теплові насоси Daikin Altherma

У своєму останньому звіті щодо прогресу, незалежний урядовий консультативний орган стверджує, що його впевненість у досягненні Великою Британією мети до 2030 року, а також п’ятого та шостого емісійного бюджетів СО2 помітно знизилася порівняно з минулим роком.

У ньому підкреслюється, що на 26-й Конференції ООН з Кліматичних Змін COP26 було взято зобов’язання скоротити викиди парникових газів на 68% до 2030 року. Оскільки викиди досі впали на 46% порівняно з рівнями 1990 року, темпи щорічного скорочення викидів за межами сектору постачання електроенергії мають зрости в чотири рази лише за сім років, йдеться в звіті.

Комітет з Кліматичним Змін закликає уряд твердо дотримуватися існуючих зобов’язань і рухатися до їх виконання. Комітет згадує низку амбітних урядових зобов’язань, у тому числі зобов’язання встановлювати 600 000 теплових насосів на рік до 2028 року. “Вони мають бути реформульовані та якнайшвидше рухатися до реалізації, у тому числі через забезпечення наявності у Великій Британії відповідної професійної бази, необхідної для виконання своїх зобов’язань і, спираючись на свої багатообіцяючі плани, спрямування дій та інвестицій приватного сектору”, підкреслює звіт.

Документ поскаржився, що уряд ще не визначив чіткий напрямок майбутньої комбінації технологій для низьковуглецевого тепла, але стверджує, що теплові насоси та теплові мережі в багатьох випадках є ‘безсумнівною опцією’, додаючи, що промисловість потребує заохочення для інвестицій та швидкого їх розгортання.

CCC зазначає, що Велика Британія встановила 72 000 нових теплових насосів у 2022 році, що значно менше запланованих 130 000 систем. Комітет критикує уряд за прагнення зробити Велику Британію одним із найбільших ринків теплових насосів у світі, коли країна посіла 21 місце з 21 можливих за кількістю встановлених теплових насосів на душу населення у 2022 році порівняно з сусідніми країнами, та виявилася лише 11-ю з 21 можливих за загальним обсягом цих систем.

Звіт показує, що середня вартість встановлення побутового теплового насоса впала на 1,9% у 2022 році. Це відбулося після різкого зростання в 2020 році (10,3%) і 2021 році (19,2%). Тоді як собівартість теплового насоса впала на 6,7%, вартість компонентів системи зросла на 4,9%. Витрати на монтажні роботи зросли лише на 0,7%, хоча вони зросли на 13,7% у 2020 році та на 17,8% у 2021 році.

У листі до прем’єр-міністра Rishi Sunak, голова Комітету з Кліматичним Змін Lord Deben стверджує, що Велика Британія втратила своє явне глобальне кліматичне лідерство через неспроможність діяти рішуче у відповідь на енергетичну кризу та спиратися на успішне проведення COP26. “Інтервенції збоку США та Європи, що дійсно змінюють правила гри і сприятимуть зростанню відновлюваних джерел енергії, залишають Велику Британію позаду”, зазначає він.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.