У зв’язку зі зростаючими витратами на енергію та постійними змінами клімату всі власники та оператори будівель просто зобов’язані максимально скоротити витрати енергії. Однією із загальних областей для оцінки є перегрів, поширена причина надмірного споживання енергії, яка зазвичай виникає через одну або кілька проблем з керуванням – або через його відсутність.
Наприклад, у будинках з системою центрального опалення зараз звичайні радіатори оснащуються термостатичними радіаторними вентилями, таким чином розділяючи будинок на «зони». Очевидно, здоровий глузд, але дивно, скільки комерційних і промислових будівель не мають ефективного зонування систем опалення. Зонування (поділ на зони) особливо важливе на підприємствах, де зайнятість персоналу різна. Дні, коли весь персонал відвідує офіс п’ять днів на тиждень, вже в минулому через карантин. Гібридна робота зараз поширена, і важливо переконатися, що вільні приміщення не нагріваються без потреби.
Той самий принцип застосовується до багатьох логістичних і складських будівель, де площі часто залишаються незайнятими більшу частину часу. Зонована система опалення дає змогу частково обігрівати приміщення, ідеально пов’язуючи опалення з датчиками присутності, щоб забезпечити належний рівень опалення, відповідно до потреб.
Інша поширена проблема виникає, коли в будівлі та її використанні змінюються потреби в опаленні приміщень, але система опалення не змінюється відповідно до цього. Такі зміни, як покращена теплоізоляція огороджувальної конструкції або збільшення щільності персоналу, зменшують потребу в опаленні приміщення.
Тому, коли такі зміни вносяться, важливо відповідним чином повторно ввести систему опалення в експлуатацію.
В таких випадках система опалення повинна мати притаманну гнучкість, щоб реагувати найефективнішим чином. Наприклад, опалювальні котли з хорошим динамічним діапазоном та модуляційними пальниками здатні ефективно працювати при частковому навантаженні, тим самим зберігаючи ефективність, при зниженні потреби будівлі в опаленні.
Оскільки змішані системи опалення стають все більш популярними, виникає потреба в більш складному управлінні низкою систем опалення з оптимальним використанням характеристик кожної з них. Комбінація початкової ефективної опалювальної установки при будь-яких навантаженнях, підкріплена ефективним керуванням і регулярним технічним обслуговуванням/повторним введенням в експлуатацію, усуне перегрів і істотно вплине на рахунки за опалення.