Продажі теплових насосів у Німеччині зросли на 111%

Продажі теплових насосів у Німеччині зросли на 111%

Köln – У 2023 році нові системи опалення користуватимуться надзвичайно високим попитом у Німеччині. За даними Федерального Об’єднання Німецької Теплоенергетики BDH, у першому кварталі 2023 року показники продажів на ринку теплогенераторів зросли на 38% до позначки 306 500 систем. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, бум продажів теплових насосів, що зросли на 111%(!), є особливо вражаючим.

Газові опалювальні рішення також на підйомі

Газові системи опалення знову зросли у першому кварталі 2023 року після падіння на 8% у попередньому році. Незважаючи на відсутність поставок газу з росії після початку агресії проти Україні та пов’язану з цим напружену ситуацію з постачанням, зростання в цьому ринковому сегменті становить 14%. Системи опалення на рідкому паливі навіть змогли подвоїти свій показник продажів порівняно з попереднім роком, однак, з 21 500 проданих систем, вони мають ринкову частку лише 7%. Системи опалення на пелетах, з іншого боку, дещо втратили свої позиції і просіли на 11%. Асоціація BDH розкритикувала масове скорочення державного фінансування з серпня і вважає це головною причиною падіння.

Потенціал біомаси не вичерпано

“Ми вітаємо тенденцію до модернізації теплотехніки. Це добре для клімату, економіки Німеччини і, звичайно, для громадян, оскільки сучасні і ефективніші системи опалення зменшують потребу в енергії”, зазначив Markus Staudt, генеральний директор BDH. “Але нас турбує дисбаланс у зростанні. Незважаючи на те, що виробники теплових насосів працюють на межі можливостей, все ще існує великий потенціал для біомаси, яка, як кліматично нейтральне та відновлюване джерело енергії, також може зробити важливий внесок в енергетичний перехід до екологічно чистого опалення”, підкреслює Staudt.

Прогноз: зростання, незважаючи на перешкоди

У майбутньому розвитку ринку теплоенергетики важливим чинником залишатимуться нестабільні ціни на енергоносії з тенденцією до зростання. Висока інфляція та підвищення процентних ставок також можуть призвести до зниження купівельної спроможності. Іншою перешкодою є кризові явища на ринку нового будівництва. Тим не менш, BDH очікує, що продажі теплогенераторів продовжуватимуть зростати на понад 10%, причому найбільшу частку складатимуть теплові насоси!

278182.jpeg

: BDH INDUSTRIE / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.