Продажі теплових насосів у Польщі зросли на 120%

Продажі теплових насосів у Польщі зросли на 120%

ПОЛЬЩА: У 2022 році продажі теплових насосів у Польщі стали свідками 120% зростання попиту, оскільки зацікавленість у цій технології відновлюваного опалення стрімко зростає по всій Європі.

Продажі теплових насосів у Польщі зросли до понад 200 000 систем у 2022 році, що значно прискорилося через агресію росії проти України, а також через плани відмови від використання природного газу в опаленні будівель.

Щодо обладнання, призначеного для централізованого постачання гарячої води, зростання сягнуло 130% і становить наразі майже кожну третю від усіх нагрівальних систем, реалізованих у 2022 році.

Згідно з даними Польської Організації Розвитку Технологій Теплових Насосів PORT PC, кількість теплових насосів типу повітря-вода зросла на 137% порівняно з 2021 роком і досягла 188 200 систем. Це означає більш ніж 100-кратне зростання ринку теплових насосів типу повітря-вода в Польщі за останні 10 років.

Водночас кількість проданих геотермальних теплових насосів, або з ґрунтовим джерелом тепла, зросла на 28% і склала 7200 систем.

Теплові насоси типу повітря-вода для підготовки побутової гарячої води зафіксували продажі на рівні 7900 систем, що є зростанням приблизно на 2%.

Це означає, що частка теплових насосів у загальній кількості опалювальних систем, проданих на польському ринку в 2022 році (враховуючи 10% зниження порівняно з 2021 роком), може становити близько 30%, а з урахуванням проданих кондиціонерів з функцією нагріву, цим була вже майже кожна друга продана опалювальна система.

Зростання по всій Європі

Останні дані, оприлюднені на веб-сайті Європейської Асоціації Теплових Насосів ЕНРА, свідчать про величезне зростання продажів теплових насосів по всій Європі.

Зростання ринку теплових насосів Німеччини становить 53% у 2022 році, в країні було продано близько 236 000 цих систем для опалення будівель. Уряд Німеччини очікує, що обсяг продажів теплових насосів досягне понад 500 000 систем у 2024 році, а до 2030 року в будівлях планується встановити до 5-6 мільйонів електричних теплових насосів.

У Норвегії, де зараз приблизно дві третини домогосподарств опалюються тепловим насосом, продажі зросли на 25%, а у Фінляндії, де ринок теплових насосів є надзвичайно зрілим, продажі цих систем у 2022 році зросли на 50%.

HP Principle.JPG

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.