Продажі теплових насосів у Європі зросли на 34%

Продажі теплових насосів у Європі зросли на 34%

У 2021 році продажі теплових насосів у Європі зросли на рекордні 34% до позначки 2,18 млн. систем.

ЄВРОПА — Ринкові показники, оприлюднені вчора Європейською Асоціацією Теплових Насосів EHPA, показують, що 21 європейська країна разом реалізували на 560 000 одиниць більше, ніж у 2020 році. Мова йде про Австрію, Бельгію, Швейцарію, Чехію, Німеччину, Данію, Естонію, Іспанію, Фінляндію, Францію, Угорщину, Ірландію, Італію, Литву, Нідерланди, Норвегію, Польщу, Португалію, Швецію, Словаччину та Велику Британію.

За оцінками EHPA, загальна кількість встановлених теплових насосів у Європейській Унії наразі становить 16,98 млн., що охоплює близько 14% ринку опалення.

“Рекордне зростання сектору теплових насосів у 2021 році є частиною великого переходу до сталого опалення в Європі. Ми маємо потрійний удар: політика Європейської Унії, що спонукає уряди декарбонізувати будівельний сектор, суттєві технологічні інновації на ринку теплових насосів, а також пандемія Covid-19, що допомогла багатьом громадянам зрозуміти необхідність оновлення своїх будинків”, наголошує Thomas Nowak, генеральний секретар EHPA.

“Жахлива війна, розв’язана недавно росією проти України, наявно продемонструвала божевілля нашої залежності від імпорту викопного палива для опалення”, додав Nowak.

Тоді як минулого року всі національні ринки теплових насосів зазнали значного зростання, найбільшого відносного зростання сегменту теплових насосів для опалення було досягнуто в Польщі (зростання на 87%), Ірландії (+69%), Італії (+63%), Словаччині (+42%), Норвегії, Франції (по +36%) і Німеччині (+28%).

На десять країн – Францію, Італію, Німеччину, Іспанію, Швецію, Фінляндію, Норвегію, Польщу, Данію та Нідерланди – припадає 87% продажів на європейському ринку. На трійку лідерів Францію, Німеччину, Італію припадає половина річних продажів.

П’ятьма найбільшими європейськими ринками теплових насосів за кількістю проданих одиниць (теплові насоси та системи підготовки гарячої води) у 2021 році були Франція (537 000 одиниць, +36%), Італія (382 000, +64%), Німеччина (177 000, +26%), Іспанія (148 000, +16%) і Швеція (135 000, +19%).

Найбільше абсолютне зростання порівняно з показниками 2020 року було досягнуто в Італії (на 150 000 систем більше, ніж у 2020 році – явний результат сприятливих національних субсидій), Франції (+143 000), Польщі (+43 000), Німеччині (+37 000) та Норвегії (+33 000).

“Зазначені цифри можуть різко зрости наступного року, оскільки план Європейської Комісії REPowerEU щодо відмовлення від російського газу та досягнення амбітних цілей щодо теплових насосів набуває чинності. Однак ми також бачимо деякі обмеження в постачанні компонентів, що можуть стримувати зростання. Тут ми вбачаємо потребу в ефективному плані дій з прискорення розвитку теплових насосів в країнах Європейської Унії для забезпечення безперебійного зростання та уникнення вузьких місць у постачанні продукції та підготовці відповідних кадрів”, додає Jozefien Vanbecelaere, голова EHPA у справах Європейської Унії.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.