Продажі теплових насосів у Європі зросли на 38%

Продажі теплових насосів у Європі зросли на 38%

БЕЛЬГІЯ: Згідно з новими даними Європейської Асоціації Теплових Насосів EHPA, продажі теплових насосів у Європі минулого року зросли майже на 38% до приблизно 3 мільйонів систем, що є надзвичайно вагомим внеском на підтримку ініціативи REPowerEU Європейської комісії з припинення залежності від російського викопного палива до 2030 року у відповідь на російське вторгнення в Україну в 2022 році.

Базуючись на галузевих даних з 16 ринків, EHPA оцінює наразі загальну кількість підключених теплових насосів в Європі для опалення (повітря-повітря та водяних), а також теплових насосів для підготовки гігієнічно чистої побутової гарячої води, на рівні близько 20 мільйонів систем. Це означає, що теплові насоси забезпечують опалення приблизно 16% житлових і комерційних будівель Європи.

За експертними оцінками, кількість теплових насосів, реалізованих у 2022 році, замінить приблизно 4 мільярди кубічних метрів природного газу, уникаючи приблизно 8 мільйонів тон викидів CO2. Весь європейський запас теплових насосів відтепер уникає близько 54 мільйонів тон викидів CO2, що приблизно дорівнює річним викидам Греції.

З точки зору зростання продажів теплових насосів для опалення порівняно з 2021 роком, Польща лідирує з значним відривом з трохи вищим показником ніж +100%, за нею йдуть Чехія (99%), Нідерланди (+80%), Бельгія (+66%), Швеція (+60%), Австрія (+59%), Німеччина (+53%) і Фінляндія (+52%). Друга група країн демонструє значне зростання від 20% до 40%: Велика Британія (+40%, але на основі експертних оцінок, а не офіційних цифр); Італія (+37%), Норвегія (+25%), Іспанія (+21%), Швейцарія (+22%), Данія і Франція (обидві +20%).

EHPA-2.jpg

Примітка: Розрахунки теплових насосів у Швеції відтепер включають теплові насоси повітря-повітря, тому відображене зростання є таким значним.

Описуючи 2022 рік як ‘феноменальний’, генеральний секретар EHPA Thomas Nowak зокрема зазначив: “Вражаюче зростання теплових насосів є свідченням активного розвитку інноваційного та сталого сектору, який робить усе для збільшення власної потужності і, як наслідок, створення відчутної кількості робочих місць, допомагаючи таким чином боротися з кліматичними змінами і стабілізуючи рахунки за електроенергію. Але в Європі все ще багато споживачів, які не мають теплового насоса з різних причин – від деяких поточних обмежень в галузі, що працює наразі на повну потужність, до початкових витрат на ці опалювальні системи, а також до відсутності чіткої і зрозумілої користувацької інформації. Ми тісно співпрацюємо з коаліцією організацій та Європейською Комісією з метою розробки плану забезпечення Європейської Унії тепловими насосами, що має вирішити ці критичні моменти”.

EHPA-1.jpg

EHPA-3.jpg

: EHPA / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.