Продажі теплових насосів в Нідерландах зросли на 36%

Продажі теплових насосів в Нідерландах зросли на 36%

НІДЕРЛАНДИ: Незважаючи на деяке уповільнення зростання в червертому кварталі, початкові показники продажів теплових насосів у Нідерландах у 2023 році досягли 150 000 систем.

За даними виробників, протягом 2023 року оптовикам і монтажникам було поставлено 150 000 теплових насосів для будівництва та ремонту житла. Це на 36% більше, ніж у 2022 році, після восьми років двозначного зростання. У 2023 році частка ринку теплових насосів склала 30%, причому зростання вперше відбулося за рахунок зниження продажів автономних газових бойлерів.

Показники, оприлюднені нідерландською Асоціацією Теплових Насосів Vereniging Warmtepompen, свідчать про те, що минулого року було продано понад 40 000 повністю електричних теплових насосів для нового будівництва. Продажі теплових насосів для існуючих будівель подвоїлися з понад 50 000 систем у 2022 році до майже 110 000 у 2023 році, принаймні половина з них є гібридними.

Зростання продажів теплових насосів у 2023 році відбулося повністю за рахунок перших трьох кварталів. Майже 80% зростання в перші три квартали у порівнянні з попереднім роком призвело до попереднього очікування на рівні 170 000 теплових насосів, що мають бути реалізовані у поточному році.

У четвертому кварталі 2023 року спостерігалося однак скорочення на 30% порівняно з аналогічним періодом 2022 року, що повертає Нідерланди в ряд з іншими європейськими країнами, де раніше спостерігалася певна стагнація зростання.

Цифри базуються на кількості теплових насосів, наданих виробниками, а не на фактичній кількості встановлених систем. Галузь пояснює явне скорочення в четвертому кварталі скороченням запасів на складах оптовиків і монтажників.

Очікується, що без додаткових заходів ринок побутових теплових насосів стабілізується на рівні близько 150 000 систем у 2024 році. Обмежена потужність установки залишається одним із основних обмежувальних факторів. Крім того, у 2023 році природний газ знову подешевшає, що дещо зменшить споживацьку мотивацію до придбання теплового насосу через високі ціни на газ в попередній період. До того ж, занепокоєння щодо перевантаження електромережі викликає все більшу обережність серед законодаців.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.