Промисловість вимагає чіткої політики щодо теплових насосів

Промисловість вимагає чіткої політики щодо теплових насосів

НІМЕЧЧИНА: Європейські промислові групи закликають до чіткої політики щодо теплових насосів як на національному, так і на європейському рівнях, з метою якомога збалансованішого переходу до чистої енергії.

Теплові насоси Daikin Altherma

Заклики ініційовано на тлі побоювань, що політичні кола можуть відхилитися від обіцянки відмовитись від газового опалення.

Ініціатива вказує на нещодавню напругу в уряді Німеччини щодо поступової відмови від опалення на викопному паливі, що переросла до рівня Європейської Унії. Це в свою чергу підігріло занепокоєння у значному послабленні зусиль Європейської Унії з забезпечення екологічного опалення для всього континенту.

Представники промисловості оприлюднили заяву, в якій закликають до чіткої політики щодо теплових насосів для підтримки європейського сектору вуглецевої нейтральності, у який протягом лише трьох років заплановано інвестувати €5 млрд.

У спільній заяві з неурядовими організаціями та галузевими партнерами, Європейська Асоціація Теплових Насосів EHPA, що представляє близько 200 організацій у цьому секторі, заявила: “Одним із ключових заходів для вшанування цих інвестицій та їх подальшого забезпечення у нашу галузь у Європі є необхідність чіткої довготермінової політики як на Європейському, так і на національному рівні, включаючи значні обмеження на продажі бойлерів”.

Andreas Scholz, керівник відділу продажів Data Ahead, організації, що підтримує масштабування виробництва теплових насосів, підтвердив, що невизначеність уже має конкретні наслідки.

“Протягом останніх 2 років компанії намагалися не відставати від високих амбіцій Європейської Унії, і ринок значно розширився. Але зараз я бачу приклади скорочень виробниками своїх замовлень на виробничих лініях або рішень орендувати завод замість його побудови через неоднозначні сигнали від політиків”, зазначив Scholz.

Фахівець наполягає на тому, що виробникам для здійснення своїх інвестицій потрібна надійна політична основа та ясність щодо майбутнього попиту на теплові насоси. “Натомість, політики спочатку пропонували нову стратегію, що забезпечує чіткий ринковий шлях, але потім ставили під сумнів ці кроки або, що ще гірше, відмовлялися від них. Це означає, що виробники не роблять потрібних стратегічних довготермінових інвестицій”.

Тоді як ринок теплових насосів зріс на 39% у 2022 році, галузь стверджує, що зростання має пришвидшитися ще більше для досягнення Європейської мети щодо декарбонізації опалення до 2050 року. Ці цілі, як вони стверджують, можна досягти лише за умови стабільної довготермінової політики на користь ‘зеленого’ тепла. Галузеві експерти також наполягають, що занадто багато чинних політичних ініціатив досі віддають перевагу викопному паливу в рамках субсидій та оподаткування.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.