Ринки теплових насосів обіцяють відновитися в найближчій перспективі

Ринки теплових насосів обіцяють відновитися в найближчій перспективі

Ще в березні поточного року, Бритійська Асоціація Маркетингових Досліджень та Інформації в Будівельній Галузі BSRIA оприлюднила результати чергового щорічного дослідження глобального ринку теплових насосів – саме тоді, коли в Азії були вжиті перші заходи щодо обмеження поширення вірусу COVID-19. На момент публікації ступінь розповсюдження пандемії була далеко від визначеності, і ще дальше – від її наслідків на ринку в найближчій та середній перспективі. Для оцінки впливу COVID-19 на сектор теплових насосів, оператор BSRIA Worldwide Market Intelligence провів додаткове ринкове дослідження в Європі, Китаї та Сполучених Штатах.

Незважаючи на продовження впливу пандемії COVID-19 на галузь, результати свідчать про початок падіння продажів в березні 2020 року, після впровадження локдауну урядом Китаю. Значна частка китайських робітників залишила роботу і не змогла повернутися потому через карантин. В результаті кілька виробників не змогли відновити роботу, тоді як нові будівельні проекти зупинились і монтажники не мали доступу до об’єктів. В процесі поширення обмежень та карантину на сусідні країни, затримки в поставках кондиціонерів та теплових насосів накопичувались протягом березня-квітня 2020 року. Очікується, що попит відновиться вже в 2021 році, коли будівельна діяльність відновиться.

Щодо впливу COVID-19 на європейську галузь теплових насосів, постачальники повідомляли про схожі проблеми, з якими стикався місцевий будівельний сектор: більшість будівельних проектів просувалися уповільненими темпами, тоді як деякі інші були повністю скасовані. Виробничі лінії деяких кліматичних продуцентів мали бути призупинені на кілька тижнів, а монтажники стикнулися з обмеженнями їх нових проектів санітарними нормами.

Однак заходи, спрямовані на прискорення ринкового руху в напрямку енергоефективніших будівель та кліматичних рішень, виявилися успішними. Значна кількість приватних господарств та власників проектів адоптували новий спосіб мислення і розпочали ремонтні роботи. Тим часом, монтажники скористались ситуацією для підвищення кваліфікації та просування переваг теплових насосів, що, разом з фінансовою підтримкою, призначеною для заміни старих систем опалення, допомогло зменшити падіння продажів у секторі новобудов. Загалом продажі теплових насосів у Франції, Німеччині, Італії, Нідерландах та Великобританії продовжували зростати.

Відгуки європейських постачальників свідчать, що ринок почав відновлюватися протягом третього кварталу, коли продажі для існуючих будинків компенсували падіння нових проектів. Попередній прогноз до кінця року вказує на позитивний тренд на основних європейських ринках. Пакет фінансових стимулів, проголосований у рамках Фонду Відновлення Європейської Унії, передбачає підтримку зростання попиту, особливо у секторі заміни обладнання. Асоціація BSRIA очікує, що 2020 рік ознаменується черговим роком сильного зростання продажів. В більшості найрозвинутіших європейських країн, ймовірно, будуть зафіксовані двозначні темпи зростання.

Оскільки в Європі та інших країнах спостерігається друга хвиля пандемії COVID-19, невизначеність щодо тривалості та складності цієї кризи ускладнює прогнози, яким чином може відбутися відновлення для сектору новобудов в середньотерміновій перспективі. Кількість нових дозволів на будівництво вже почало зменшуватися протягом другої половини 2020 року, що, безсумнівно, матиме негативні наслідки протягом наступних 12-24 місяців.

Примітка: Продажі теплових насосів типу повітря-вода та вода/ґрунт-вода в 19 країнах Європи.

Джерело: BSRIA на основі відгуків постачальників та власного аналізу Асоціації

Тим не менше, Асоціація BSRIA залишаються оптимістом стосовно розвитку ринку в найближчі роки. Нещодавня заява Президента Європейської Комісії Ursula von der Leyen щодо більш різкого скорочення викидів CO2 до 2050 року є чітким сигналом на користь відновлюваних джерел енергії. Хвиля реконструкції та ‘нове європейське будівництво’, розпочате в країнах Європейської Унії у жовтні поточного року, забезпечують подальший стимул для будівель з низьким рівнем викидів та, опосередковано, для сектору теплових насосів. Завдяки фінансовій підтримці, що надається власникам будинків, BSRIA очікує значного зростання продажів на ринку реконструкції. Приватні особи та бізнес в цілому звикають до ‘нової нормальності’, а питання комфорту та енергозбереження стають предметом великої уваги. Нарешті, очікується, що екологічна обізнаність стане ще однією рушійною силою ринку теплових насосів.

: BSRIA / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.