Різке зростання продажів теплових насосів в Фінляндії в першому кварталі 2022 року

Різке зростання продажів теплових насосів в Фінляндії в першому кварталі 2022 року

В першому кварталі 2022 року різко зросли продажі теплових насосів в Фінляндії. Згідно статистичних даних Фінської Асоціації Теплових Насосів (SULPU), продажі теплових насосів класу «повітря-повітря» (‘air-to-air’ – ATA) зросли на 120%, теплових насосів класу «повітря-вода» (‘air-to-water’ – ATW) – на 40%, а грунтових теплових насосів (GSHP) на 35%. Обсяг продажів витяжних теплових насосів (exhaust-air heat pumps) для односімейних помешкань (single-family houses) не змінився. В першому кварталі 2022 року було продано приблизно 30 000 теплових насосів. Загальний обсяг зріс на 90%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Таке зростання відбулося за рахунок високопродуктивних насосів, що означає що збільшення продажів в вартісному вираженні було ще вищим.

Причинами такого стрімкого зростання  є субсидії на заміну мазутних котлів та підвищення енергоефективності теплових насосів, а також зростання цін на енергоносії. Ще більше підвищився рівень рентабельності  використання теплових насосів. Вже встановлено більш ніж мільйон насосів і зараз фінські споживачі добре знайомі з технологією теплових насосів, яка заслужила репутацію дійсно надійної. Війна росії проти України, також підвищила попит на теплові насоси. Фіни шукають альтернативні шляхи опалення своїх домівок –  способи, які базуються на використанні енергії власного виробництва.

Гостра нестача комплектуючих і обладнання, а також нестача ресурсів для проектування, бізнесу та монтажу призвели до серйозної проблеми в секторі теплових насосів. Терміни поставки обладнання для  енергетичних свердловин  можуть становити до шести місяців, а затримки з отриманням дозволів, що надаються муніципалітетами, перешкоджають, зокрема,  продажу та реалізації проектів геотермального опалення.

Поточні вражаючі показники продажів були б ще більш високими, якби теплові насоси та відповідні ресурси могли відповідати рівню існуючого попиту на них.

: E-JARN / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.