Розвиток ринку теплових насосів в Австрії

Розвиток ринку теплових насосів в Австрії

Австрія: На ринку теплових насосів спостерігається справжній бум: продажі цих опалювальних рішень в країні несподівано зросли більш ніж на 40% у першій половині 2023 року порівняно з попереднім роком.

Теплові насоси Daikin Altherma

Всупереч попередній тенденції, галузі теплових насосів вдалося збільшити продажі цього обладнання в Австрії на 42% у першій половині 2023 року порівняно з тим же періодом попереднього року. Причинами цього стали ефект відкладеного ринкового попиту з 2022 року, збільшення кількості проектів заміни систем опалення, а також значне покращення доступності цих технологічних рішень.

Richard Freimüller, президент Асоціації Теплових Насосів Австрії WPA, про поточний розвиток ринку: “Більшість замовлень з 2022 року наразі оброблено, тоді як доступність теплових насосів значно покращилася. Однак попит і перспективи дещо затьмарені”.

Причин вельми низького попиту багато. Різке падіння будівельної активності, особливо в житловому сегменті, також суттєво впливає на ринок опалення. Деякими з причин є:

  • Зростання цін на будівництво;
  • Зниження купівельної спроможності та бажання інвестувати;
  • Триваючий шок та занепокоєння щодо поставок газу через агресію росії проти Україні.

Дискусія щодо Закону про Тепло в Німеччині та Проекту Європейського регламенту щодо обмеження холодильних агентів також сприймається доволі негативно власниками газових і рідинних систем опалення, які бажають перейти на екологічне джерело енергії.

Субсидії високі і фіксовані до кінця 2024 року

Кліматичні зміни не зупиняються на нестабільності енергетичних ринків або складних умовах кредитування. Достатньо лише поглянути у вікно або переглянути новини: кардинальні наслідки кліматичних змін цього літа дійсно всюдисущі.

Один із кроків для протидії негативним наслідкам кліматичних змін є декарбонізація системи опалення. І рамкові умови для конверсії опалення в Австрії значно покращились.

Richard Freimüller: “Проект Закону про Відновлювані Джерела Тепла EWG є збалансованим і пропонує власникам рідинних і газових систем опалення перехідні періоди та довготермінові субсидії на цей час. Нашим клієнтам також не потрібно турбуватися про проект Європейського Регламенту щодо поводження з флюоровмісними (F) газами, оскільки він не стосується теплових насосів, встановлених цього або 2024 року. Ця законодавча база поширюється виключно на виробників теплових насосів і діятиме не раніше 2025 року”.

У своєму прес-релізі виданню OTS в Linz 11 серпня 2023 року Freimüller закликав австрійців вважати безпеку оманливою, оскільки з кліматичними змінами та їх наслідками можна впоратися лише разом шляхом швидкої поетапної відмови від систем використання викопного палива.

Очікуване падіння продажів у найближчі роки створює особливий виклик як для галузі, так і для політики.

Це вже видно із зменшення кількості заявок на фінансування в рамках федеральної програми ‘Геть від нафти і газу’. Заявки на фінансування становлять лише близько 20% порівняно з 2022 роком, згідно з оприлюдненими цифрами.

Waermepumpen-Marktentwicklung-20231-OBS_20230811_OBS0004_472cff0c4144c55....png

Порівняння показників продажів теплових насосів (внутрішній ринок) у 1-му півріччі 2023 року порівняно з 2022 роком. Джерело: Асоціація Теплових Насосів Австрії WPA – © WPA

Вимоги галузі теплових насосів

Для стабільного майбутнього галузі теплових насосів необхідно якнайшвидше ухвалити Закон про Відновлювані Джерела Тепла, покращити умови фінансування, значно скоротити бюрократію та нормативні акти, а також забезпечити достатню наявність спеціалізованих фахівців на національному рівні.

: HLK.CO.AT / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.