Теплові насоси є частиною генерального плану Elon Musk

Теплові насоси є частиною генерального плану Elon Musk

Шеф відомого виробника Tesla висловив зацікавленість у створенні побутового теплового насоса.

Побутове опалення: Підчас презентації свого Генерального плану 3 Elon Musk зазначив, що теплові насоси є стандартними для всіх моделей Tesla і що одного дня він може створити побутовий тепловий насос. Фото: Daniel Oberhaus|Flickr

Генеральний директор Tesla Elon Musk давно висловлював своє захоплення технологією теплових насосів. Насправді, вона настільки йому сподобалася, що підприємець включив його в модельний ряд автівок Tesla, починаючи з моделі Y, а потім поширивши на інші моделі. Теплові насоси також є невід’ємною частиною Генерального плану 3, який він нещодавно представив на Дні Інвесторів Tesla на унікальній фабриці компанії Gigafactory в Austin, Texas (відео нижче).

Третя частина генерального плану по суті окреслює місію Tesla щодо прискорення всесвітнього переходу до стійкої енергетики та викорінення використання викопного палива (частина 1 була зосереджена навколо електромобілів, тоді як частина 2 охоплювала сонячні дахи та акумуляторні батареї).

Elon Musk: “Існує чіткий шлях до повністю стійкої планети з необхідним рівнем добробуту. Фактично, наразі є всі можливості стабільно підтримувати цивілізацію, набагато більшу за нашу Землю, і я дуже часто шокований і здивований тим, як мало людей усвідомлюють це”.

Створення ‘стійкої енергетичної цивілізації’, як це називає Musk, включає п’ять кроків, що охоплюють переведення існуючої мережі на електропостачання за допомогою відновлюваних джерел енергії, перехід на електромобілі, електризація високотемпературних промислових хімічних процесів, як то вироблення цементу, сталі і добрив та екологічна заправка літаків і човнів. І останнє, але не менш важливе: Генеральний план 3 передбачає перехід на теплові насоси в будинках, на підприємствах і в промисловості.

Співведучий презентації Генерального плану 3, Drew Baglino, старший віце-президент із силових агрегатів та енергетичної інженерії Tesla, наголосив, що наразі теплові насоси задовольняють близько 10% потреб у опаленні будівель, і тоді як показники інсталяції зростають на 10% кожного року, ці темпи насправді потрібно ще більше прискорити.

“Теплові насоси можуть обслуговувати опалювальні проекті до 200°C на підприємствах і в промисловості, і з точки зору інвестицій, це фактично рішення, що лежить на поверхні стосовно можливого витіснення викопного палива… в усіх будинках, на підприємствах і в промисловості”, переконаний Baglino. “І з точки зору ефективності кінцевого використання, загальна енергія, необхідна для опалення цих будівель (за допомогою теплового насоса), зменшується втричі, тому переваги насправді очевидні”.

Musk додав: “Наші автомобілі наразі стандартно оснащені тепловими насосами, і одного дня ми можемо створити побутовий тепловий насос”. Підприємець не поділився подробицями щодо термінів комерційної доступності цього обладнання.

Це вже не перший раз, коли Musk натякає на можливість створення побутового теплового насоса. У 2020 році шеф Tesla сказав, що побутове опалення, вентиляція та кондиціювання повітря є його улюбленим проектом, яким він із задоволенням би займався.

“Я просто вважаю, що можна дійсно зробити значно кращу систему опалення, вентиляції та кондиціювання повітря, яка була би насправді безшумною та надзвичайно енергоефективною, мала би значно покращений фільтр для очистки повітря і працювала би дуже надійно”, зазначив підприємець, після чого він зауважив, що така система вже була винайдена для автомобілів Tesla і що вона ‘справді вражаюча’.

“Вона компактна, ефективна і служитиме 15 років”, підкреслив Musk. “Вона має працювати в будь-яких умовах – від найхолоднішої зими до найспекотнішого літа. Насправді ми вже виконали величезну кількість роботи, необхідної для насправді приголомшливої побутової кліматичної системи”.

Що стосується реалізації третьої частини Генерального плану та досягнення бачення Musk про сталу енергетичну цивілізацію, то, ймовірно, знадобляться інвестиції на загальну суму $10 трлн. Musk не вважає, що ціна є надто високою з точки зору загальної світової економіки, яка становить приблизно $100 трлн.

“Є чіткий шлях до сталої енергетики на нашій планеті”, наголосив Musk. “Це не вимагає знищення природних середовищ існування людини, аскетичного способу життя, припинення використання електрики або чогось схожого”.

Подальші деталі Генерального плану 3 будуть оприлюднені пізніше цього року в остаточному варіанті, сказав Musk.

: ACHRNEWS / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.