Теплові насоси потребують правових стандартів інсталяції

Теплові насоси потребують правових стандартів інсталяції

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ: Дипломований Інститут Сантехніки та Теплотехніки CIPHE закликав до законодавчо встановленої мінімальної кваліфікації для встановлення всіх типів теплових насосів.

Для забезпечення можливості власникам будинків скористатися схемою оновлення бойлерів, інженери, що встановлюють теплові насоси, повинні мати сертифікат MCS, але наразі немає обов’язкової кваліфікації на додаток до мінімальної кваліфікації NVQ рівня 2 для загальних установок теплових насосів, здійснених поза схемою.

Інститут CIPHE стверджує, що без цього теплові насоси можуть бути екологічно та фінансово неефективними та навіть небезпечними для користувачів цих систем.

“Компетенція є надзвичайно важливою, тобто ідея про відсутність мінімальних правових стандартів для всіх установок теплових насосів є безглуздою”, наголошує Kevin Wellman, генеральний директор CIPHE. “За умови грамотної інсталяції, теплові насоси можуть забезпечити опалення приміщень з низькими викидами вуглецю, що заощаджує гроші та позитивно впливає на навколишнє середовище. У випадках неякісного встановлення можуть бути катастрофічні наслідки”, додає Wellman.

Wellman також попереджає про потенційний приплив судових позовів через певний час. “Якщо роботи з сантехніки та встановлення систем опалення виконуються неналежним чином, ми всі опиняємося в певній небезпеці, а якщо сантехнічні та опалювальні фахівці не пройдуть відповідну підготовку і не запровадять юридичні стандарти, наслідки можуть бути вельми серйозними”.

В листопаді 2022 року Департамент Бізнесу, Енергетики та Промислової Стратегії BEIS запустив програму навчання з підвищення енергоефективності вартістю £9.2 млн. Однак Шотландська Стратегія Опалення Будівель зазначає, що немає жодних конкретних законодавчо встановлених мінімальних кваліфікацій, необхідних для інсталяції систем опалення з нульовими прямими викидами або проведення робіт з підвищення енергоефективності.

Наразі Інститут CIPHE закликає ввести вимоги до юридичної кваліфікації для всіх інсталяторів. “Такі кроки, як інвестиції Департаменту BEIS та оновлення Шотландської Стратегії Опалення Будівель, є надзвичайно позитивними. Однак це має бути підкріплено обов’язковим мінімальним стандартом для всіх інсталяторів теплових насосів, у тому числі встановлених поза схемою модернізації”.

“З огляду на те, що заміна бойлерів, в багатьох випадках, є доволі стресовим рішенням для великої кількості споживачів, існуватиме відсоток населення, шо не може дочекатися отримання державних грантів. Саме в таких ситуаціях споживачі можуть бути вельми вразливими до неякісної інсталяції теплових насосів”.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.