Теплові насоси: стають коштовнішими, якщо припускатися помилок

Теплові насоси: стають коштовнішими, якщо припускатися помилок

Майже третина всіх дефектів та інших виходів з ладу теплових насосів вважаються невиправними. У Німеччині, наприклад, витрати на усунення всіх недоліків дорівнюють безмаль €13.500, що є висновком опитування експертного середовища, проведеного Дослідницьким Інститутом в Галузі Будування.

Дослідження за дорученням Федеральної Спілки Забудовників BSB аналізує частоту виникнення помилок підчас проектування та конфігурування теплових насосів, а також надає практичні рекомендації та поради щодо покращення якості будівництва.

Помилки здебільшого мають наслідки

Результати дослідження засвідчують відсутність якогось окремого конструктивного виконання теплового насосу, що у порівнянні з іншими був би відверто провальним. Однак, незалежно від типу рішення – чи це геотермальні системи, як то гліколеві/водяні теплові насоси або повітряні/водяні – у випадку виникнення помилок, обладнання стає набагато коштовнішим. У майже половини несправних систем необхідний ремонт або заміна окремих компонентів стають невідворотними. Третина нажаль не підлягає ремонту та має бути повністю замінена. €13.500 – середня вартість усунення всіх дефектів.

За інформацією опитаних експертів, проблеми відбиваються зазвичай на опалювальній продуктивності та електроспоживанні. Помешкання переважно залишається холодним та/або витрати на електроенергію різко підвищуються. В кінцевому рахунку деградує рівень побутового комфорту, також суттєво посилюється навантаження на споживацький гаманець, витрати стають набагато більшими ніж заплановано або необхідно, після чого негайний ремонт майже неминучий. Про будь-яку несподіваність у таких випадках не йдеться – у майже половини досліджених інцидентів проблеми з’явилися безпосередньо, або в перші два роки, після виготовлення.

Помилки проектування, виробництва та інсталяції

Найчастіші причини дефектів функціонування системи – неправильне проектування, виготовлення або монтажні роботи. Теплові насоси є вельми чутливими рішеннями, і всі переваги щодо ефективності системи як правило дуже швидко перетворюються на протилежність. Саме тому, проведене дослідження радить забудовникам, що розмірковують над застосуванням теплових насосів як опалювального обладнання на своїх об’єктах, уважно вивчити всі найдрібніші вимоги та експлуатаційні особливості цих систем за допомогою фахівців незалежних консалтингових агенцій, наприклад BSB.

Тим часом, теплові насоси застосовуються у кожному третьому новозбудованому житловому будинку. Споживачі також мають чітко розуміти свої вимоги щодо комфорту в приміщенні, щоб не виникали безпідставні очікування – особливо в проектах модернізації. Наприклад, теплові насоси не можуть швидко підігріти охолоджені приміщення до комфортної температури. Треба відзначити також, що високий рівень енергетичної ефективності можливий лише у випадку системи, оптимально налаштованої для передачі тепла у приміщенні.

: tga fachplaner / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.