Теплові насоси в системах централізованого опалення

Теплові насоси в системах централізованого опалення

У новому нещодавньому звіті інтерактивного центру сприяння ефективним комплексним опалювальним та охолоджувальним рішенням European Celsius Initiative розглядається інтеграція масштабних теплових насосів у майбутні системи централізованого опалення. Передбачається, що поєднання централізованого опалення та теплових насосів відіграватиме ключову роль у майбутніх енергетичних системах, і, як прогнозується, у майбутніх системах централізованого теплопостачання більша кількість теплових насосів буде встановлена ​​в електромережах порівняно з сьогоднішніми.

Сценарії, розроблені в рамках проекту Heat Roadmap Europe, демонструють, що з розширенням централізованого опалення, ним можна покрити до 50% опалювальних потреб в Європі, і близько 25% енергії надходитиме до централізованих теплових мереж від теплових насосів. Проект пропонує різні сценарії, всі з яких включають більшу частку централізованого опалення. Сценарії показують потенціал зменшення викидів CO2 з європейського теплового сектору більш ніж на 70% порівняно з поточною ситуацією.

Причина, з якої передбачається збільшення теплових насосів у системі централізованого опалення – теплові насоси можуть подавати тепло з високою ефективністю і одночасно створювати зв’язок між опалювальним та електроенергетичним секторами, використовуючи змінні поновлювані джерела енергії. Це забезпечує загальну декарбонізацію енергетичної системи та можливість зробити централізоване опалення інтегрованою частиною розумної енергетичної системи. Для ефективної інтеграції змінних відновлюваних джерел теплові насоси повинні працювати гнучко. Більшу частину їх потужності слід використовувати протягом годин, коли доступна вітрова та сонячна електрика. Коли попит низький, їх можна використовувати для наповнення термо-акумуляторів теплом. Це дозволить подальшу інтеграцію змінних відновлюваних джерел енергії.

Інтеграція масштабних теплових насосів у майбутні системи централізованого опалення важлива з багатьох причин, зокрема:

Теплові насоси в поєднанні із системами накопичення потенційно можуть стати ключовою технологією, оскільки це дозволяє майбутнім системам централізованого теплопостачання збалансувати електромережу, коли виробництво електроенергії з змінних відновлюваних джерел енергії коливається.

Теплові насоси дозволяють використовувати надлишкове тепло низьких температур і зменшити втрати в електромережі.

Теплові насоси збільшують гнучкість систем централізованого опалення, використовуючи кілька джерел тепла, що забезпечує підвищену гнучкість енергетичної системи. Швидке введення в експлуатацію та низькі пускові витрати – лише деякі переваги теплових насосів, а також використання нестабільності ринку електроенергії та можливості використання теплової мережі та акумуляторів як теплові батареї.

Теплові насоси відіграють важливу роль в інтеграції більшої кількості відновлюваних джерел енергії та поступовій відмові від викопного палива у енергетичних системах.

: HEAT PUMP TECHNOLOGIES / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.