В Фінляндії продажі теплових насосів зросли на 50% в 2022 році

В Фінляндії продажі теплових насосів зросли на 50% в 2022 році

За даними Фінської асоціації теплових насосів (SULPU), продажі теплових насосів у Фінляндії минулого року зросли на 50%. У 2022 році всього було продано 196 тис. теплових насосів. Кількість проданих теплових насосів класу «повітря-повітря» склала 160 000. Що стосується теплових насосів класу «повітря-вода», то їх продажі зросли майже на 60%, було встановлено 19 000 насосів. Продажі грунтових теплових насосів зросли приблизно на 20 відсотків, було продано 12 000 насосів. Обсяг продажів витяжних теплових насосів для односімейних будинків впав на 20% – це був єдиний сектор, де спостерігалося падіння.

Зростання ціни на енергію й підвищення попиту на рішення для опалення з максимально можливим ступенем незалежності є плюсом для теплових насосів, повідомляє SULPU. В результаті зростання цін на нафту, газ, централізоване опалення та електроенергію рентабельність теплових насосів продовжує підвищуватися. Субсидії на заміну мазутних котлів та підвищення їх енергоефективності сприяють збільшенню продажу теплових насосів на ринку реконструкції систем опалення. Війна росії проти України також підвищила попит на теплові насоси. Споживачі почали шукати альтернативні  способи опалення своїх будинків – способи, які базуються на енергії власного виробництва та мінімізації використання споживаної енергії. Чудовим рішенням для цього є тепловий насос.

Сектор теплових насосів постраждав і все ще відчуває проблеми через міжнародний дефіцит компонентів і обладнання, а також дефіцит підприємців, дизайнерів і ресурсів для виконання  монтажних робіт. Тривалі терміни поставки (навіть довші за шість місяців) енергетичних свердловин і велика кількість запитів на ліцензію в містах, перешкоджають продажу та реалізації проєктів геотермального опалення, зокрема. Дефіцит людських ресурсів в галузі теплових насосів та  холодильного обладнання загрожує уповільнити навіть «зелений» перехід, якщо система освіти не буде розвиватись на всіх рівнях відповідно до сучасних потреб, із занепокоєнням відмічає Юссі Хірвонен (Jussi Hirvonen), виконавчий директор Фінської асоціації теплових насосів SULPU.

Опалення стає електрифікованим і забезпечується тепловими насосами. Опалення за допомогою спалювання створює значну частку загального обсягу викидів вуглекислого газу у Фінляндії. Щоб боротися зі зміною клімату, ми повинні припинити використання викопного палива, але в довгостроковій перспективі ми також повинні припинити спалювати біопаливо. У фінських умовах теплові насоси часто є найбільш практичним і економічно ефективним рішенням для переходу до «зеленого» опалення. Завдяки електроенергії, теплові насоси можуть дуже ефективно використовувати навіть низьку температуру навколишнього середовища та відпрацьоване тепло як для опалення, так і для охолодження. На щастя, електрифікація тепла у Фінляндії активно розвивається. 1,4 мільйона теплових насосів у Фінляндії вже забезпечують близько 20 відсотків потреб опалення. Завдяки високій прибутковості інвестицій, темпи зростання ринку теплових насосів тільки прискорюються.

Сектор теплових насосів працює непогано, але майбутні перспективи дійсно чудові. Досягнення належного рівня електрифікації опалення відповідно до Директиви ЄС  FIT fro 55  і плану RePowerEU вимагає від 50 до 60 мільйонів теплових насосів уже до 2030 року. Це означає потроєння кількості теплових насосів в Європі, наразі зараз їх в Європі – 20 мільйонів. За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (IЕА), до 2050 році у світі буде 1,8 мільярда теплових насосів.

Таблиця 1. Сукупна кількість теплових насосів, проданих в Фінляндії

1.png

 

Таблиця 2. Річні показники кількості інстальованих теплових насосів в Фінляндії

 2.png

Таблиця 3. Структуру продажу теплових насосів в Фінляндії, залежно від їх потужності в 2022 (2021) р.

 3.png

 

SULPU

https://leacond.com.ua/spozhivachu/dictionary/sulpu/

: SULPU / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.