В німецьких новобудовах ера газового опалення добігає кінця

В німецьких новобудовах ера газового опалення добігає кінця

НІМЕЧЧИНА: Національний ринок нового житлового будівництва практично завершив перехід на екологічно чисте опалення. Газова криза та високі ціни на газ лише посилили тенденцію, що вже віддзеркалена поточними вимогами Закону про Енергетику Будівель GEG.

Теплові насоси Daikin Altherma

Ще до того, як наприкінці лютого 2023 року почалася тяганина навколо Закону про Опалення, відкритості до технологій та Закону про Теплопостачання, ринок попрощався з газовим опаленням у новобудовах – принаймні на певний час. І наразі мало що свідчить про будь-яке відродження.

За принципом ‘первинні джерела енергії – первинна система опалення’ для новозатверджених помешкань, тепловий насос для цілей опалення є лідером ринку з 2020 року і вже був абсолютним лідером ринку в 2022 році з часткою ринку 50,6% (попередні дані). Останнього разу газове опалення домінувало на ринку новобудов у 2015 році з часткою 50,3% – хоча й лише завдяки одноразовому преференційному ефекту через жорсткіші вимоги порівняно з Законом про Енергозбереження EnEV 2016.

У 2022 році перевага теплових насосів над газовим опаленням зросла майже вдвічі – до 33,2% порівняно з попереднім роком (17,4%). Водночас газове опалення у 2022 році скотилося на третє місце після централізованого. На даний момент мало ознак того, що цей стан знову може змінитися.

301807.jpg

Новобудови все частіше уникають газового опалення

Погляд на цифри, оприлюднені німецькою комерційною організацією для енергетичної та водної промисловості BDEW за січень-травень 2023 року, показує, що опалювальний перехід на екологічні джерела наразі триває, незважаючи на ознаки деякого послаблення на ринку газу. З часткою ринку в 10,9% системи газового опалення були значно нижче вартості за весь 2022 рік (17,4%) після перших 5 місяців 2023 року.

Однак рішення щодо систем опалення зазвичай приймаються до часу затвердження. Таким чином, протягом року також можливі рухи в протилежному напрямку – дискусія про (незаплановану) заборону рідинних і газових систем опалення з 2024 року почалася лише в кінці лютого 2023 року і затягнулася до початку липня 2023 року. Проте, оскільки субсидії на нове будівництво наразі майже скрізь виключають газові системи опалення та впливають на значну частину дозволів на будівництво, будь-яка відповідна ініціатива малоймовірна. Крім того, природний газ стає все рідше доступним варіантом у новозбудованих районах.

Розвиток структури опалення в новому житловому будівництві1 на базі затверджених до будівництва помешкань; огляд за 10 років до травня 2023 року.

Тепловий насос є абсолютним лідером ринку

Явним переможцем з січня по травень 2023 року став тепловий насос – з часткою ринку 54,3%. Можливо навіть, процес дещо уповільнився, оскільки з січня по травень 2023 року кількість дозволів на одно- та двосімейні будинки (в перерахунку на квартири: −35,1% та −53,5%) значно зменшилася, ніж у випадку багатоквартирних будинків (−26,5%). Теплові насоси мають особливо високу частку в сегменті одно- та двосімейних будинків, тоді як більш великі житлові будинки наразі частіше забезпечуються теплопостачанням через газове опалення або можливе підключення до теплової мережі.

Багато з поточних процесів матимуть лише відтермінований вплив на статистику затвердження нового будівництва через значний час на планування до отримання дозволу на будівництво. Однак стає дедалі очевидніше: в новобудовах ера газового опалення добігає кінця.

: TGA FACHPLANER / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.