Вартість і переривання процесів – основні перешкоди для впровадження теплових насосів

Вартість і переривання процесів – основні перешкоди для впровадження теплових насосів

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ: У Великій Британії не існує жодного типу нерухомості, який би не підходив для застосування теплових насосів, але для подолання труднощів впровадження будуть потрібні інновації, – йдеться в новому звіті.

Це головний висновок нового демонстраційного проекту, фінансованого Міністерством Бізнесу, Енергетики та Промислової Стратегії BEIS, для розуміння технічної і практичної здійсненності та обмежень масового впровадження теплових насосів у британських будинках.

Проект виявив також, що масштабування впровадження теплових насосів у Великій Британії вимагатиме міжсекторальних інновацій для подолання початкових витрат та переривань господарських процесів підчас встановлення.

Демонстраційний проект електрифікації тепла зацікавив понад 8800 домогосподарств у трьох регіонах Великої Британії, в результаті чого було встановлено загалом 742 теплові насоси.

Пробні інсталяції були проведені компаніями E.ON у Newcastle, OVO Energy на південному сході Англії та Warmworks на південному сході Шотландії.

Перешкоди

47% учасників проекту назвали переривання побутових справ основною перешкодою для переходу до системи опалення на базі теплового насосу.

Інновації мають стати ключовими для зниження початкових витрат на встановлення теплового насоса з метою зведення до мінімуму можливих переривань господарських справ і забезпечення масової підтримки споживачів, стверджується у звіті.

Теплові насоси виявилися надзвичайно придатними для широкого спектру типів житла, тоді як підвищення енергоефективності було здійснено у 15% об’єктів, переважно завдяки додатковій ізоляції горища. Більшість будинків, де встановлено тепловий насос, мали рейтинг EPC C або D. Сертифікат EPC присвоює нерухомості рейтинг енергоефективності від A (найбільш ефективний) до G (найменш ефективний) і дійсний протягом 10 років.

Брак зовнішнього простору для встановлення зовнішнього блоку зафіксовано у 8% випадків, коли тепловий насос не рекомендувався, тоді як у 2% випадків бракувало внутрішнього простору для накопичувача тепла, як то резервуар для гарячої води або великі радіатори. Для 4% будинків нерухомості висока вартість встановлення та/або додаткових заходів, таких як ізоляція, фактично означала відмову від інсталяції теплового насосу.

Головною перешкодою, про яку повідомляли учасники проекту, для переходу до опалювальної системи на базі теплового насосу, стали переривання господарських процесів підчас установки обладнання. Про це повідомили 47% учасників, які вирішили відмовитись від встановлення теплового насосу.

Коментуючи мету британського уряду встановити 600 000 теплових насосів до 2028 року, Guy Newey, генеральний директор компанії Energy Systems Catapult, що спільно керувала проектом, зокрема зазначив: “Для досягнення нашої мети, нам потрібно впровадити відповідні інновації з метою максимально плавного переходу на тепловий насос для споживачів, знизити витрати на монтаж і значно покращити користувацький досвід опалення у споживачів”.

“Виходячи з нашої власної роботи на ринку, ми вважаємо, що це вимагатиме від галузі перетворення складнощів і викликів на зручні та прийнятні для споживача пропозиції – такі як інтеграція технологічних систем з нульовими викидами СО2, таких як теплові насоси, у тарифи на енергію – для сприяння замовникам модернізувати свої будинки. Будь-яке низьковуглецеве опалювальне рішення має бути таким же або кращим, ніж альтернативні, якщо ми дійсно прагнемо досягти наших цілей вуглецевої нейтральності у необхідному масштабі і з відповідними темпами”.

Звіт можна переглянути та завантажити тут.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.