Витрати на електроенергію: теплові насоси в Німеччині опалюють дешевше, ніж газ

Витрати на електроенергію: теплові насоси в Німеччині опалюють дешевше, ніж газ

НІМЕЧЧИНА: На початку опалювального сезону 2023/24 років домогосподарства з ефективними тепловими насосами витрачатимуть приблизно на 30% менше енергії на опалення, ніж з газовим опаленням.

Відповідно до аналізу німецького контрактного брокера і оператора порівнювальних порталів Verivox, опалення односімейного будинку з річним споживанням 20 000 кВт/год природного газу коштуватиме близько €1774 на рік на основі жовтневих цін 2023 року, що відповідає ціні на газ ₵8,87 за кВт/год.

Домогосподарствам з дуже ефективним тепловим насосом (сезонний коефіцієнт енергетичної ефективності JAZ = 4,0) потрібно загалом 5000 кВт/год електроенергії для забезпечення 20 000 кВт/год тепла. За даними Verivox, середня вартість електроенергії для нових споживачів в Німеччині наразі становить €1241 на рік. В цьому випадку витрати на енергію для теплового насосу будуть приблизно на 30% нижчими, ніж витрати на газ для газового опалення.

Енергетичні тарифи на газ та електрику теплових насосів знижені вдвічі

Для згладжування різкого зростання цін на тарифи існуючих споживачів у 2022 році, Verivox для порівняння взяв до уваги середні ціни для нових споживачів на газ та електроенергію теплового насоса. Можна припустити, що поточні ціни для нових споживачів краще відображають середньотерміновий ринковий рівень цін, ніж наразі ще високі тарифи для існуючих споживачів.

Thorsten Storck, експерт з питань енергетики підприємства Verivox зокрема зазначає: “Середній тариф найдешевших доступних пропозицій теплових насосів становить наразі близько ₵25 за кВт/год. На початку 2023 року цей показник все ще перевищувала ₵50 за кВт/год, і відтоді ціна на електроенергію для теплового насоса впала вдвічі. Динаміка цін така ж, як і на природний газ – ціни на газ для нових клієнтів також були майже вдвічі вищими на початку року”.

Примітка від редакції видання TGA+E: фактична різниця в ціні навіть більша, ніж у прикладі Verivox, оскільки газовий бойлер не досягає рівня річної експлуатації 1,0 на основі теплотворної здатності.

В залежності від віку, стану технічного обслуговування та налаштувань управління (забезпечення якості), реалістичними для газових конденсаційних бойлерів є значення від 0,93 за оптимальних умов до 0,88. В такому випадку опалювальний тепловий насос мав би забезпечити лише 18 600 кВт/год або 17 600 кВт/год тепла. З показником JAZ = 4,0 витрати на електроенергію теплового насоса майже на 35% або 38% нижчі, ніж витрати на газ для нових клієнтів.

У порівнянні з газовим низькотемпературним бойлером з рівнем річної експлуатації від 0,85 до 0,80, перевага теплового насоса була би 40% або 43%.

Показники для реалістичного сезонного коефіцієнту енергетичної ефективності JAZ

Сезонний коефіцієнт енергетичної ефективності 4,0, використаний Verivox для порівняння, не відповідає досягнутому стандарту. З сезонним коефіцієнтом енергетичної ефективності 2,7 в якості середнього показника, тепловий насос при порівнянні витрат енергії з:

  • Газовим конденсаційним бойлером (0,93) – досягає переваги 5,0%.
  • Газовим конденсаційним бойлером (0,88) – досягає переваги 9,9%.
  • Газовим низькотемпературним бойлером (0,85) – досягає переваги 12,9%.
  • Газовим низькотемпературним бойлером (0,80) – досягає переваги 17,9%.
  • Якщо припустити однакові загальні витрати на отримання основної енергії, тепловий насос порівняно з:
  • Газовим конденсаційним бойлером (0,93) – досягає показника JAZ 2,56.
  • Газовим конденсаційним бойлером (0,88) – досягає показника JAZ 2,42.
  • Газовим низькотемпературним бойлером (0,85) – досягає показника JAZ 2,34.
  • Газовим низькотемпературним бойлером (0,80) – досягає показника JAZ 2,20.

Однак поточні загальні витрати лише на закупівлю основної енергії є недостатніми для інвестиційного рішення. Для цього слід також враховувати витрати на інвестиції, технічне обслуговування та ремонт, необхідні природоохоронні заходи, споживання додаткової енергії та розвиток цін на енергію, а також політичні впливи, такі як ціноутворення на CO2, субсидії та майбутні законодавчі вимоги.

: TGA FACHPLANER / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.