Вплив ціни на електроенергію на теплові насоси в різних країнах Європи

Вплив ціни на електроенергію на теплові насоси в різних країнах Європи

У багатьох країнах експлуатаційні витрати на теплові насоси все ще вищі, ніж на котли, що працюють на викопному паливі. Це пояснюється тим, що ціна на електроенергію в кілька разів вища за ціну на газ.

Хоча теплові насоси в три-п’ять разів енергоефективніші за котли, навіть цього не завжди достатньо, щоб компенсувати набагато вищу ціну на електроенергію.

Щоб досягти швидкого повернення інвестицій і спонукати людей купувати теплові насоси, ціна на електроенергію має бути не більше ніж удвічі вищою за ціну на газ.

Витрати на електроенергію можна зменшити шляхом виключення податків і зборів з рахунків за неї, запровадивши квоти на викиди вуглецю і надавши споживачам можливості перейти на більш низький  або «плаваючий» тариф на електроенергію, за умови переходу на гнучкі теплові насоси, що працюють на відновлюваних джерелах енергії.

Крім того, фінансові інструменти, державна підтримка, фінансування приватного сектору та різні бізнес-концепції, спрямовані на зниження витрат, мають вирішальне значення для того, щоб допомогти споживачам нести ці витрати та скористатися перевагами економії енергії, яку забезпечують теплові насоси.

Існує особливо нагальна потреба захистити домогосподарства з низькими доходами від високих цін на енергоносії та підтримати їхній доступ до чистіших і, зрештою, дешевших у використанні рішень для опалення та охолодження, таких як теплові насоси.

На карті нижче показано співвідношення цін на електроенергію та газ у різних країнах, використовуючи дані Євростату за 2023 рік.   Співвідношення цін на електроенергію та газ у Європі (дані за 2023 рік)

: Daikin Europe / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.