Європейська асоціація теплових насосів (European Heat Pump Association – EHPA) опублікувала звіт, надав інформацію про політику оподаткування та її вплив на використання теплових насосів у Європі. Звіт показує, що оподаткування є ключовим засобом створення рівних умов для технологій опалення із застосуванням відновлювальних джерел енергії.
Швеція та Фінляндія першими запровадили податки на вуглець у 1900 та 1991 роках відповідно. Швеція має найвищу стандартну ставку податку на викиди вуглекислого газу – 120 Євро (близько 139 доларів США) за т/CO2, далі йде 87 Євро (близько 101 долара США) за т/CO2 у Швейцарії, 62 Євро (близько 72 доларів США) за т/CO2 у Фінляндії та 54 Євро (близько 62 доларів США) за т/CO2 у Норвегії.
У Швеції, з моменту введення податку, споживання електроенергії домогосподарствами скоротилося на 2,1%, а побутове паливо замінено на централізоване опалення в 75% випадків і на теплові насоси в 25% випадків.
Європейська асоціація теплових насосів впевнена, що перехід на відновлювальні рішення для опалення та охолодження вимагає цілісної ринкової структури, яка робить такі рішення економічно доцільними. Поновлювальні рішення мають бути дешевшими, щоб залучити споживачів. Таким чином, Директива про оподаткування енергії (Energy Taxation Directive) та Європейська система торгівлі квотами на викиди (EU Emissions Trading System – ETS) мають усунути податковий дисбаланс між різними технологіями та усунути бар’єри, які роблять ці рішення непривабливими для споживачів.
Томас Новак, генеральний секретар Європейської асоціації теплових насосів, підкреслив, що спотворені ціни на енергоносії вводять споживачів в оману, оскільки найменш стійкі технології опалення вважаються дешевшими. Він також підкреслив, що для того, щоб зробити екологічно чисті рішення для опалення більш привабливими, необхідні ціновий сигнал стосовно CO2 та зміни в рівні оподаткування.