Європейська Комісія гальмує План Дій щодо впровадження теплових насосів

Європейська Комісія гальмує План Дій щодо впровадження теплових насосів

ЄВРОПА: Європейська Комісія відклала План Дій щодо розгортання теплових насосів до виборів до Європейської Унії. Рішення прийнято, незважаючи на неодноразові запевнення Комісії, що План Дій буде оприлюднено на початку 2024 року, як тільки буде завершено перегляд Закону про Енергетичну Ефективність Будівель EPBD. Завершення перегляду наразі є на крок ближче, після ухвали Директиви Радою Європи.

Незважаючи на заяву про бажання прискорити впровадження теплових насосів і нагадування державам-членам про важливість амбітніших планів, Європейська Комісія натиснула на гальма.

Після виборів працюватиме новий склад Комісії і навіть якщо він вирішить взятися за План Дій, затримка буде відчутною.

Це несподіване рішення було прийнято в останні робочі дні року, коли продажі теплових насосів впали, а сектор вимагає сильної політичної підтримки у вигляді амбітних цілей і комплексного Плану Дій. Виробники інвестували понад €7 млрд. у виробничі потужності та навчання монтажників, спираючись на ключову роль теплових насосів пакетів Green Deal, Fit for 55°C і ініціативи REPowerEU.

Thomas Nowak, генеральний секретар Європейської Асоціації Теплових Насосів, зокрема зазначив:

“Європа відстає в декарбонізації тепла. Проте, замість вирішення проблеми шляхом розробки та публікації обіцяного Плану Дій щодо впровадження теплових насосів, Комісія відклала його в довгу шухляду. Це вплине не лише на всю галузь та її європейські інвестиції в розмірі €7 млрд., а й на шлях Європи до вуглецевої нейтральності, а також на всіх споживачів, які не бажають нічого іншого, окрім можливості обрати доступне та екологічно чисте опалення. Відтермінування завершення Плану на час після виборів можна лише назвати помилкою. Ми закликаємо президента Ursula von der Leyen, комісара з питань енергетики Kadri Simson та всіх членів Комісії терміново переглянути його та негайно скасувати”.

Разом з 23 іншими організаціями Асоціація EHPA розробила акселератор теплового насоса, що докладно описує перешкоди та рішення для активізації розгортання теплових насосі та може застосовуватися як на рівні Європейської Унії, так і на національному рівні. Його було передано комісару Європейської Унії з питань енергетики Kadri Simson у червні поточного року як внесок до Плану Дій щодо розгортання теплових насосів. На думку EHPA, План має бути доповнений національними стратегіями дій, спрямованими на вирішення нерідко величезної різниці між цінами на газ та електроенергію з метою створення попиту на теплові насоси.

: EHPA / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.