Європейська Унія укладає угоду про поступову відмову від бойлерів на викопному паливі

Європейська Унія укладає угоду про поступову відмову від бойлерів на викопному паливі

ЄВРОПА: Попередня угода між Європейським Парламентом і Радою щодо посилення Директиви про Енергетичну Ефективність Будівель EPBD передбачає повну відмову від бойлерів на викопному паливі до 2040 року.

Угода щодо посилення Директиви про Енергетичну Ефективність Будівель EPBD передбачає нульові викиди від викопного палива для усіх нових будівель до 2030 року та для усіх існуючих будівель до 2050 року.

Угода сприятиме Європейській Унії поступово відмовитися від бойлерів, що працюють на викопному паливі. Субсидії на встановлення автономних бойлерів на викопному паливі будуть скасовані з 1 січня 2025 року. Держави-члени також повинні визначити конкретні заходи щодо поступової відмови від викопного палива для опалення та охолодження з метою остаточного витіснення з ринку бойлерів на викопному паливі до 2040 року.

Субсидії на встановлення автономних бойлерів, що працюють на викопному паливі, не будуть дозволені з 1 січня 2025 року. За даними Європейської Комісії, переглянута директива запроваджує чітку правову основу для держав-членів щодо встановлення вимог до теплогенераторів на основі емісій парникових газів, типів використовуваного палива, а також мінімальної частки відновлюваної енергії, що використовується для опалення.

Європейська Асоціація Теплових Насосів EHPA привітала угоду. Генеральний секретар Thomas Nowak зокрема зазначив: “Затвердження дати припинення опалення на викопному паливі в будівлях Європи забезпечує надзвичайно важливу ясність для споживачів і загалом визначає шлях для галузі опалення. Це робить будь-які інвестиції в технологічні рішення на базі теплових насосів перспективним вибором”.

Посилена Директива про Енергетичну Ефективність Будівель EPBD підтримуватиме зусилля Європейської Унії з декарбонізації будівель у всіх країнах-членах блоку. Угода також підвищить енергетичну незалежність Європи відповідно до плану спільної ініціативи REPowerEU і створить вагоме бізнес-обґрунтування для сектору чистіших будівель в Європейській Унії.

Переглянута Директива також перетворить будівлі з нульовим рівнем викидів на новий стандарт для нових будівель. Згідно з Угодою всі нові житлові та нежитлові будівлі повинні мати нульові викиди від викопного палива, починаючи з 1 січня 2028 року для державних будівель і з 1 січня 2030 року для всіх інших нових будівель, з можливістю конкретних винятків.

Кожна держава-член Унії ухвалить власну національну стратегію для зменшення середнього споживання первинної енергії житловими будинками на 16% до 2030 року та на 20-22% до 2035 року, забезпечуючи таким чином достатню гнучкість для врахування національних обставин. Держави-члени Унії можуть вільно обирати, на які будівлі націлюватися та які заходи вживати.

: COOLINGPOST / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.