Як отримати 100% від теплового насоса

Як отримати 100% від теплового насоса

Сам по собі, тепловий насос не є найбільш ефективним та екологічним опалювальним рішенням на ринку. Система може працювати належним чином лише за умови повної гармонії з самого початку між виробником, інсталятором та замовником.

Вже в 2017 році Інститут Fraunhofer з Систем Сонячної Енергії ISE визначив, на базі дванадцятирічного об’єктного випробування, що теплові насоси в новобудовах та існуючих будівлях можуть працювати надзвичайно ефективно. "Теплові насоси стануть найважливішою технологією опалення в Німеччині в майбутньому", Marek Miara, координатор департаменту теплових насосів при ISE був переконаний вже два роки тому. Екологічно чистий тепловий насос для опалення приміщень повинен забезпечити від 65% до 90% низькотемпературного тепла в будинках до 2050 року, зазначає Інститут Fraunhofer.

Відчуття власного електроспоживання сприяє ефективності

Тепловий насос, безсумнівно, є системою опалення майбутнього, але реально ефективно він може працювати лише за умови ефективної експлуатації, що, як показало нещодавно загально-німецьке опитування одним з провідних німецьких Інститутів з Дослідження Ринку та Вивчення Громадської Думки FORSA, замовлене Спілкою Захисту Прав Споживачів Rheinland-Pfalz, велика рідкість. І хоча 91% німецьких власників теплових насосів порадили б далі свою опалювальну систему, лише близько половини з них можуть надати практичну інформацію про споживання та витрати на електроенергію. 37% респондентів повідомили, що не знають ціну на електрику для роботи теплового насоса. "Якщо тепловий насос не обладнаний власним лічильником електроенергії, зрозуміти споживання електроенергії дуже непросто", пояснює Bernhard Adler, виконавчий директор виробника теплових насосів Ecop. "Проте, можна спостерігати за загальним споживанням енергії. Якщо в домашньому господарстві немає енергетичних пожирачів і шаблони споживання електроенергії різко не змінюються, на відміну від самого електроспоживання, то це дуже ймовірно відбувається через тепловий насос".

Дослідження також визначило, що лише 28% респондентів використовують лічильник тепла, 43% не користуються ним, а 29% навіть не знають, чи є у їх теплового насоса лічильник тепла.

Дослідження також визначило, що лише 28% респондентів використовують лічильник тепла, 43% не користуються ним, а 29% навіть не знають, чи є у їх теплового насоса лічильник тепла. Для Bernhard Adler, однак, це не є великою проблемою: "Я можу говорити з власного досвіду, бо в мене вдома є тепловий насос без лічильника тепла. За замовчуванням він не встановлюється. Якщо тепловий насос спроектований належним чином, він буде працювати в хорошому діапазоні і немає потреби його контролювати". Особливо для домашніх теплових насосів умови вельми постійні. Температура в приміщенні зазвичай змінюється лише на кілька градусів, що спрощує роботу та підвищує ефективність роботи теплового насоса.

Кваліфікований консалтинг має вирішальне значення

Ефективність теплового насоса залежить не тільки від користувача, але і від правильного його підбору. "Для домашніх теплових насосів є деякі відмінності в ефективності. Хоча ця різниця не є драматичною в кінцевому рахунку, вона все-таки важлива", наполягає Adler. Але важливі також інші питання:. Чи швидко доступна обслуговування від виробника? Скільки триває гарантія на окремі компоненти? Чи є управління компресором? Всі ці фактори важливі для повного і тривалого задоволення замовника тепловим насосом".

Врешті-решт на виробника покладається велика відповідальність за ефективність роботи теплового насоса, але інсталятор також значно сприяє ефективності. "Установник має бути досвідченим фахівцем і оптимально враховувати всі чинники, що впливають на роботу системи – тільки в цьому випадку тепловий насос може працювати максимально ефективно", наголошує Bernhard Adler в інтерв’ю австрійському галузевому виданню HLK.

Але навіть якщо тепловий насос трохи застаріває і його ККД знижується, він все одно вартий експлуатації, переконаний експерт: "У гіршому випадку тепловий насос наближається до чистого електричного нагрівача. Це не дуже ефективно, але все ж краще, ніж спалювання газу".

: HLK.CO.AT / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.