Яка ставка ПДВ на теплові насоси та електроенергію в різних Європейських країнах

Яка ставка ПДВ на теплові насоси та електроенергію в різних Європейських країнах

У Європейському Союзі податок на додану вартість (ПДВ) є податком на споживання товарів і послуг. Ставка ПДВ для продуктів відновлюваної енергетики в ЄС може змінюватися залежно від типу продукту та країни, де він продається.

ЄС поставив перед собою амбітну мету досягти принаймні 42,5% відновлюваної енергії в кінцевому споживанні енергії до 2030 року порівняно з 22% у 2022 році. Багато країн ЄС запровадили політику та стимули для заохочення використання чистих енергетичних технологій. Податки на продукти та енергоносії можуть істотно змінити попит споживачів. Знижені або нульові ставки ПДВ на продукти відновлюваної енергії в деяких країнах ЄС є частиною ширших зусиль щодо переходу на чисту енергію та скорочення викидів парникових газів. Ці стимули можуть допомогти покращити технології відновлюваної енергетики та зробити їх доступними для домогосподарств і підприємств, що, у свою чергу, прискорить перехід до більш сталої енергетичної системи та дозволить швидше досягти мети.

Директива стосовно ПДВ (ЄС 2022/542) дозволяє державам-членам ЄС знижувати податки на певні товари та послуги, які вважаються предметами першої необхідності. Це включає в себе постачання та встановлення високоефективних систем опалення з низьким рівнем викидів, таких як теплові насоси. Податки можливо зменшити за рахунок знижених ставок або звільнень від сплати податку та можливості повернення ПДВ.

1.jpg

План REPowerEU, план ЄС щодо зменшення залежності від імпорту викопного палива, заохочує держав-членів повною мірою використовувати допоміжні заходи, такі як зниження ставок ПДВ для високоефективних систем опалення та для ізоляції будівель.

Є 16 держав-членів ЄС, а також Швейцарія та Великобританія, які погоджують нижчу ставку ПДВ на теплові насоси. Це один із способів зниження інвестиційних витрат. У майбутньому це має бути доповнено нижчою ставкою податку на електроенергію, включаючи ПДВ. Загальною метою має бути зниження співвідношення ціни на електроенергію до ціни на газ. Це дозволить кінцевим споживачам не тільки заощаджувати енергію, але й економити протягом усього терміну експлуатації обладнання для опалення та охолодження. Це спонукає більше людей придбати тепловий насос.

Європейська асоціація теплових насосів (EHPA) підтримує такі заходи, щоб «зрівняти правила гри» та зробити найчистіші рішення для опалення та охолодження також економічно найпривабливішими для кінцевих користувачів, у тому числі в промисловості.

Настав час подолати традиційну перевагу, що надається викопному паливу, яке обрушилось на низькі рівні оподаткування та податкові пільги, і при цьому не потрібно нести відповідальність за ту шкоду, яку воно (таке паливо) завдає клімату, навколишньому середовищу та здоров’ю.

Важливо виправити цю ситуацію зараз, щоб прискорити масове впровадження чистих технологічних рішень, включаючи теплові насоси для опалення та охолодження протягом цього століття.

Ставки ПДВ на теплові насоси та електроенергію в різних Європейських країнах наведені в окремій таблиці.

Ставка ПДВ на теплові насоси та електроенергію в різних Європейських країнах.jpg

: EHPA / Переклад: ЛІКОНД

Отримайте інформаційну підримку дістріб`ютора щодо теплових насосів Daikin

Знайдіть дилера в вашому регіоні, отримайте умови продажу, сервісу та обслуговування теплових насосів

Завантажте актуальну інформацію щодо технічних характеристик, та іншіх даних стосовно теплових насосів Daikin.